Olivovým olej k hezčí pokožce i vlasům

Zajímáte-li se o zdravou výživu, jistě víte, jaký přínos pro nás má olivový olej. Víte však, že využít se dá i mimo kuchyni? Především ženy v něm objevily pomocníka v oblasti kosmetiky.

O olivovém oleji

Olivový olej patří mezi velmi zdravé suroviny. Obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin a vitamín E. Použití má nejen v kuchyni, ale také v kosmetickém průmyslu, farmacii a léčitelství.

Olivové oleje dělíme na oleje panenské (listované z celých plodů, extra panenský olej, panenský olej, obyčejný panenský olej) a rafinované.

Olivový olej působí preventivně před kardiovaskulárními nemocemi, má výrazně antioxidační účinky, obsahuje vitamíny, má detoxikační účinky atd.

Olivový olej

Jaký olivový olej?

Budete-li si chtít koupit olivový olej, zjistíte, že existuje více jeho značek a druhů. A jaký olej tedy zvolit? Oblíbený a velmi kvalitní je Terra Creta. Je lisovaný za studenta a díky tomu si uchová všechny výživné látky.

Terra Creta byl roku 2005 oceněn jako nejlepší olej na světě. Má zlato-zelenou barvu. Tato značka oleje pochází z Řecka.

Olivový olej v kosmetice

Je mnoho drahých kosmetických přípravků, které vám slíbí hezčí vlasy i pokožku, ale toho můžete dosáhnout také tím, že si doma připravíte zábaly či masky z olivového oleje.

Olivový olej prozáří vaší pleť. I vlasy dokáže vyživit a vrátit jim pěkný vzhled, jsou-li poškozené.

Máte také poškozené vlasy? Jak si připravit zábal z olivového oleje? Nejdříve ho zahřejte na pokojovou teplotu a poté ho nanášejte do vlasů, které jsou opláchnuté vodou. Nechte zábal působit alespoň hodinu.

Jak jsme si výše uvedli, olivový olej má spoustu vitamínů a dalších prospěšných látek, které budou příznivě působit na vlasy i naší pleť.

Kromě zábalů a masek ho můžete také vyzkoušet při odličování. Použití je jednoduché. Na vatový tamponek si dáte trochu teplé vody a přidáte maličko olivového oleje. Tímto způsobem sejmete klasická i voděodolná líčidla.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno