Pískoviště pro děti

Každé malé dítě si rádo hraje na písku. Je tedy záhadou, proč v městech miží stále více pískovišť pro děti.

Neznám žádné malé dítě, které by nebavilo hrát si na písku. Na vesnicích si malé děti hrají s pískem tak, že tam mají většinou navezenou hromadu písku a můžou si na něm hrát. Ve městech jsou taky vybudována pískoviště. Ale před nedávnem dělala nějaká agentura výzkum a zjistila, že pískovišť pro děti za posledních 10 let ve městech ubylo. Je to především proto, že města nezvládají udržet pískoviště pro děti v pořádku a tak pískoviště radši zruší, než by měli problémy. Na dětských pískovištích se totiž někdy shromažďují podivní lidé.

Vybudujte si vlastní pískoviště

V dnešní době není vůbec problém vybudovat svému dítěti vlastní pískoviště, nejčastějí se používá pískoviště z krytem. Kryt zabraňuje vypadávání písku z pískoviště. Kryt je dobrý zéjména protože děti se rádi v písku „přehrabují“ a bez krytu by se písek dostával ven s dětského pískoviště. Různá dětská pískoviště najdete za dobré ceny na http://www.detska-piskoviste.eu/

Samotné pískoviště bývá v hodně případech součastí celého dětského hřiště. Dětské hřistě nabídne menším dětem dostek pohybu. Součastí bývá většinou dětské pískoviště, domeček, houpačka. Na písku mohou děti dělat bábovičky, stavět hrady, vytvářet přehrady atd. Domeček jim poslouží jako jejich vlastní bungr a nemusí si tak žádný sami hledat. Vyhnete se tak i možnému nebezpečí.

Výhody vlastního pískoviště

  • bezpečnost pískového hřiště
  • máte dítě pod větší kontrolou
  • můžete si vybrat přesně to pískoviště, které by líbilo vašim dětem
  • dítě nemusí nikam docházet, vyjde na zahradu a může si začít hrát na pískovišti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno