Podpořte svůj sportovní výkon

Většina sportovců chce ze sebe vyždímat to nejlepší, ba někdy i ještě něco navíc. Každý člověk má určité hranice a jakmile je začne dlouhodobě přetahovat, může si sám sobě způsobit velké zdravotní problémy. Během sportu se z těla vyplavují důležité látky jako vitamíny, minerály a ionty. Všechny tyto látky mají na starosti správnou funkčnost těla, a proto je musíme neustále doplňovat.

Běžná strava nám však nezajistí jejich pravidelný přísun, a proto bychom měli do jídelničku začlenit i speciální fitness stravu, která se snaží tělu dodat vše, co běžná stravě neobsahuje. Zároveň však zachovejme pravidelné běžné stravování.

Proteiny pro budování svalové hmoty

Proteiny se v běžné stravě objevují jen zřídka, přitom jsou základním stavebním prvkem svalové hmoty a každý, kdo chce nabrat větší objem svalů, by je měl před každým tréninkem speciální užívat. Ve stravě naleznete větší množství proteinů v mase (kuřata, hovězí, telecí, ryby), v mléčných výrobcích a v luštěninách. Je však náročné to hlídat nebo speciálně vařit. Mnohem lepší je zakoupit si proteiny ve formě doplňků stravy. Nebudete si tak muset hlídat jídelníček a přísun proteinů bude zajištěn.

Pociťujete problémy s klouby?

Možná zatím problémy s klouby nepociťujete, ale jde o velmi namáhané prvky v těle, které začnou v pozdějším věku zlobit. Těžko se člověk vzdá své oblíbené sportovní činnosti jen aby ulevil kloubům. Mnohem lepší je si pořídit speciální kloubní výživu a veškerým problémům s klouby předejít. Kloubní výživu doporučujeme užívat lidem, kteří své klouby velmi často namáhají nebo i lidem, kteří trpí prvními příznaky problémů s klouby. Kloubům škodí jakýkoliv sport, který způsobuje otřesy. Nejhorší je běhání a sporty, kde se běhá nebo skáče (tenis, fotbal, házená).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno