Podzimní plískanice váš běh nezastaví! Jak se funkčně a pohodlně obléknout?

Podzimní počasí nás občas dokáže potrápit. Hřejivé sluníčko sice přes den prosvítá barevnými listy, ale ranní a večerní teploty mohou být až mrazivé. Žádným překvapením není ani pořádná plískanice. Jak se tedy obléknout na podzimní běh? A existuje vůbec obecně platný návod? Nezáleží na tom, jestli s během začínáte nebo jste ostřílený matador. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Běhání na podzim

Nepodceňujte podzimní rozmary počasí

Sledujte předpověď počasí a přizpůsobte jí váš běžecký šatník. Můžete se sice setkat s babím létem, kdy si vystačíte s funkčním tričkem a šortkami, s postupujícím podzimem je ale počasí stále proměnlivější. Není však třeba házet flintu do žita, stačí se zaměřit na výběr vhodného oblečení.

Obecně je dobré obléknout se do několika tenkých vrstev. Vyzkoušejte termo oblečení doplněné větruvzdornou, ale zároveň prodyšnou a nepromokavou vestou. Dejte pozor na odhalené kotníky, chraňte si krk šátkem a ruce rukavicemi. Z hlavy uniká nejvíc tepla, proto v chladnějších dnech nezapomeňte také na tenkou čelenku nebo čepici.

Vhodné oblečení na běh

Posviťte si na cestu a buďte viditelní i pro okolí

Nezapomeňte, že na podzim se mění také poměr délky dne a noci. Při plánování tréninků tak přemýšlejte i nad tímto faktorem a vybavte se reflexními prvky či čelovkou. Nejde jen o to dobře vidět pod nohy, ale buďte viditelní i pro okolí. Předejdete tak nechtěným zraněním. V chladnějším počasí můžete vestu vyměnit za lehkou reflexní bundu, díky které budete nepřehlédnutelní i v šeru. Zajistí, že vaše tělo bude dýchat, ale zároveň neprochladnete.

Rozhodně se před každým výběhem zahřejte několikaminutovou rozcvičkou, a stejně tak si zachovejte tepelný komfort hned po doběhnutí. V chladnějším počasí nechte závěrečné protažení až na doma, jinak vám hrozí nepříjemné prochladnutí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno