Pohankové vločky

Pohankové vločky obsahují vlákninu, vitamíny a minerály, jako je vápník nebo hořčík. Nevíte, co s nimi? Podívejte se na recepty a přečtěte si o tom, jak mohou být vašemu tělu prospěšné!

Proč jsou dobré?

Pohankové vločky, jak už název napovídá, jsou vyrobené z pohanky. Pohanka patří k téměř zázračným potravinám – je snadno stravitelná, obsahuje vlákninu, vitamíny a minerály. Našemu zdraví pohanka prospívá tím, že pozitivně působí na cévní systém, trávicí trakt a reguluje vysoký krevní tlak.

Pohanka

Jak je využít?

Pohankové vločky můžeme použít podobně jako ovesné vločky. Hodí se k přípravě polévek, kaší, karbanátků, müsli nebo pomazánek. Dokonce z nich jde připravit i čaj.

Pohankové vločky by se díky svým pozitivním účinkům a dobré stravitelnosti měly čas od času objevit v našem jídelníčku. Pokud si nevíte rady, co s nimi, přinášíme pár receptů pro začátek!

Recepty

Polévka s pohankovými vločkami

Pohankové vločky můžete využít místo zavářky do polévky. Pohankové vločky nechte asi hodinu namočit ve vodě, propláchněte je a přidejte do zeleninového nebo masového vývaru. Povařte, dokud nebudou pohankové vločky měkké.

Pohankové karbanátky

Recept na karbanátky z ovesných vloček je známý. Alternativou mohou být pohankové vločky. Nechte je asi hodinu namočit ve vodě a pak je povařte, aby byly měkké. Do misky dejte nakrájenou cibuli, přidejte pohankové vločky, česnek, sůl, majoránku a pepř. Můžete přidat i nastrouhanou mrkev nebo sýr. Podle potřeby přidejte strouhanku na zahuštění, promíchejte a vytvořte placičky, které osmahnete na olivovém oleji. Podávat můžete s polentovou kaší a zeleninovým salátkem.

Pohár z pohankových vloček

Z pohankových vloček si můžete připravit i delikátní letní osvěžení. Hrst pohankových vloček povařte ve vodě. Vezměte sezónní ovoce (jahody, třešně, maliny, ostružiny) a poduste je ve vodě se lžičkou třtinového cukru. Utřete tvaroh se lžičkou cukru. Do poháru dejte vločky, které můžete také promíchat s cukrem. Ozdobte jahodami a tvarohem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno