Nejúčinější posilovací cviky na břicho

Vybrali jsme pro vás nejlepší posilovací cviky na břicho.  Na pěkné břicho se zaměřují jak muži, tak ženy. Poradíme jaké cviky na břicho si vybrat, aby se vaše bříško dostalo do formy.

Při posilovacích cvicích na břicho zapojujeme především tyto svaly: přímý sval břišní, vnitřní šikmý břišní sval, sval pyramidový. Pro pěkné břicho jsou důležité nejen správně vybrané posilovací cviky na břicho, důležité je také z břicho odstranit tuk, aby mohli být břišní svaly vidět. K tomu vám může pomoci dieta a správná výživa, více na konci článku.

Posilovací cviky na břicho – seznam

Zkracovačky
Zkracovačky se řadí mezi výborné posilovací cviky na břicho. Při tomto cviku zabírá především spodní část břišních svalů. Zkracovačky jsou celkem oblíbený cvik.
Provedení zkracovaček: Lehneme si na záda, nejlépe na nějakou měkkou podložku, ruce dáme za hlavu. Ale ruce za hlavou nespojujeme, bolela by nás krční páteř. Cvik probíhá tak, že hlavu přibližujeme k našim kolenům. Cvik opakujeme tak dlouho, dokud necítíme v břišních svalech pálení.

Sedy lehy
Posilovací cviky na břicho sed leh
Sedy lehy jste jako posilovací cvik na břicho poznaly určitě již na základní škole. Kde jsou oblíbené testy na to kolik uděláte sedů lehů za minutu. Zkuste to někdy !
Provedení lehů sedů: Opět si jako u zkracovaček lehneme na záda. Nohy jsou ohnuté v kolenou. Naše chodidla držíme pevně „přilepené“ u země. Ruce si dáme křížem na naše prsa a držíme se nad lícními kostmi. Provádíme cvik tak, že zvedáme trup ze země a vracíme se zpět, ale nepokládáme záda až úplně na zem. Pohyb končíme těsně nad zemí. Jako u většiny posilovacích cviků na břicho provádíme cvik do doby, než ucítíme v břišních svalech pálení.
Pozor! Ve školách se často cvičí leh sed, tak že se nohy drží, ale cvik není poté tak učinnný, lepší je sed leh provádět bez držení nohy či bez zapření nohou o nějakou oporu.

Posilovací cviky na břicho další cviky

Výše jsme vám představily dva nejvíce používané posilovací cviky na břicho. Další posilovací cviky na břicho najdete na našem serveru dále v těchto článcích:
Složitější posilovací cviky na břicho
Cviky na břicho

Posilovací cviky na břicho video

Další inspiraci pro váš výběr posilovacích cviků do posilovny vám může pomoci následujicí video.

Posilovací cviky na břicho výživa

Nejen provádění posilovacích cviků je důležité pro pěkné bříško. Důležité je z břicha odstranit nadbytečný tuk, který brání našim břišním svalům aby byly vidět. Potřebujeme odstranit z břicha tuk. Začněte se tedy zajímat i o správnou výživu. Můžete začít články na našem webu:
1) Bílkoviny 2) Návrh jídelníčku  3) Jídelníček pro zdravé hubnutí

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno