Postupné zařazování dopňků výživy při budování svalové hmoty

Návod jak postupně zařazovat dopňky výživy . Jak si hned na začátku nevyplítvat potenciál doplňků výživy. Důležitá je kontiunita a postupné přidávání. Dopňky výživy vám mohou hodně pomoct při vaší sportovní přípravě, ale musíte je správně využívat a dávkovat.

Někteří začátečníci si myslí, že žačnou uživat všechny možné dopňky výživy a okamžitě jím narostou svaly. Takhle to ale nefunguje, základem musí být správná základní strava! Dokud nemáte v pořádku základní stravu, nemá smyl užívat dopňky výživy. Prvně si musíte dáte do pořádku základní stravu, bez toho to prostě nepůjde!!

Multivitamín a Vitamín C

Uplným základem by měla být suplementacemultivitamínem. Důležité je vybrat kvalitní multivitamín, rozhodně ne levné multivitamíny. Dávkujte ho ráno po probuzení a večer před spaním. Vitamín C můžete sice příjmat i v přirozené stravě(hlavně v ovoci). Sportovci ale potřebují mnohem větší množství, než obyčejná lidská populace. Proto bych doporučoval i suplementaci pomocí dopňků výživy. Dávkování také ráno na lačno a ráno před spaním. Jiná možnost je dávkovat menší dávky před každým jídlem. Kterých by mělo být správně asi šest.

Multivitamín

Gainer

Gainer je prvním dopňkem výživy, který bych použil. Je ideální pro lidí tzv. haidgainery, kteří hůře přibírají hmotnost. A proto je pro ně ideální příjmout další energii pomocí gaineru. Což jim umožní zvětšit svůj energetický příjem a tak nabírat více hmotnosti. Gainer je úplně základní dopňek výživy.

Gainer

Protein

Dalším dopňek, který bych poté zařadil je protein. Většinou se nejčastěji užívá 70 procentní.Proteiny vám umožní příjmout větší množstív bílkovin. Kulturisté potřebují příjmat větší množství bílkovin. Vhodné je dodat nějaké proteiny pomocí proteinu a ulehčit tak tělu trávení proteinu. Protein společně s gainerem je ideální používat jako potréninkový koktejl

Protein

Kreatin

Dalším dopňkem výživy, který vám můžu pomoct v dalším růstu. Při první suplementaci kreatinem dochází k navýšení hmotnosti o 3 kg – 5 kg . Dalším užíváním se poté účinek trochu snižuje. Kreatin je podle mě jeden z nejlepších dopňků výživy – Kreatin.

Kreatin

Další dopňky

Doba pokračuje a vývoj dopňkůjde neustále dopředu. Stále se vyvíjejí další doplňky výživy. Prostě vývoj nikdo nidky nezastaví. Jaké dopňky výživy se vám osvěčily.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno