Jak dlouho užívat B komplex

Pro správnou činnost organismu potřebujeme příjem vitamínu v dostatečném množství. Mnoha lidem chybí některé ze skupiny B vitamínů, a tak se cítí unaveně nebo nemohou spát. Problém s nedostatečnými příjmem B vitamínů vyřešíte užíváním potravinového doplňku B-komplex, který obsahuje v adekvátním množství všechny vitamíny z této skupiny. Nabízí se však otázka, jak dlouho užívat B komplex.

Pořídili jste si potravinový doplněk s obsahem všech vitamínů ze skupiny B a nevíte, jak dlouho a často jej užívat? Vždy se řiďte pokyny uvedenými v příbalovém letáků. Naprostá většina B-komplex doplňků je přizpůsobená pro užívání 1 tablety jednou denně. Je jen na vás, naučíte-li se tabletu pravidelně spolknout ráno, odpoledne nebo večer. Aby se účinek vitamínů dostavil a vyřešili jste problémy s deficitem, musíte je užívat opravdu pravidelně. A jak dlouho užívat B komplex? Záleží na tom, co od doplňku stravy očekáváte.

Chcete-li vyřešit akutní problém s deficitem vybraného vitamínu ze skupiny B, postačí užívat tabletu několik týdnů. Při nevhodném životním stylu nebo dlouhodobému nedostatku vitamínů z důvodu nevyváženého jídelníčku však doporučujeme užívat B komplex dlouhodobě. Tablety by neměly zatěžovat ledviny ani játra, a tak jsou vhodné i pro dlouhodobé užívání v řádu několika měsíců.

Jak dlouho užívat B komplex

Děti, těhotné ženy a kojící musí volit jiné doplňky

Množství vitamínů ze skupiny B v doplňcích stravy je upraveno pro zdravou dospělou osobu. Děti mladší 12 let, těhotné ženy a kojící ženy by běžné B komplex vitamíny neměly používat. Hrozí riziko nadměrného příjmu vybraného vitamínu. I když vitamíny tělo vyloučí bez problémů močí, zbytečně dochází k zatěžování organismu. I tato skupina osob by se však měla na dostatečný příjem B vitamínů zaměřit. Pro ně jsou na trhu dostupné potravinové doplňky, které obsahují všechny vitamíny, ale v menším množství. Z předávkování tak nemusíte mít obavy. I v tomto případě se zpravidla užívá 1 tableta denně a je možné užívat B komplex i dlouhodobě.

Jaké vitamíny B komplex obsahuje

Jak dlouho užívat B komplex? Je to jen na vás – klidně i několik měsíců. Je důležité ale nepřekračovat doporučenou denní dávku. Nabízí se také otázka, jaké vitamíny v doplňku stravy typu B komplex najdeme. Kvalitní potravinové doplňky by měly obsahovat vyvážené množství všech vitamínů z dané skupiny. Tableta tak obsahuje například riboflavin (B2), který podporuje činnost enzymů, pyridoxin (B6), který zvyšuje imunitu a podporuje nervový systém nebo kyselinu pantotenovou (B5), která podporuje růst vlasů a nehtů. V běžně prodávaných B komplex doplňcích stravy se běžně vyskytují vitamíny B1, B2, B5, B6 či niacin.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno