Nejlepší nakopávače

Nakopávače jsou suplementy, které používají sportovci a kulturisté před tréninkem k dosažení maximálních výsledků. Suplementy, které slouží k nakopnutí, obsahují látky, které tělo během tréninku podrží a vybičuje. Pojďme si tyto povolené produkty představit.

Na trhu existuje celá řada suplementů, jejichž hlavním cílem je uživatele před tréninkem nakopnout a vybičovat k co nejlepším výsledkům. Jedná se o přípravky, které obsahují směs různých látek, které ve vzájemné kombinace vynikají právě povzbuzujícími účinky. Nakopávače patří mezi běžně dostupné a povolené suplementy, obsahuj látky, které se v těle běžně vytváří a které přijímáme ze stravy. Pojďme se na obsah nakopávačů neboli enóček (N.O.) blíže podívat a popsat si jejich obsah a složení.

Stimulanty

Jedním ze složek mnohých nakopávačů jsou stimulanty. Sem kofein, taurin či tyrosin. Nejlepší nakopávače obsahují všechny tři stimulanty ve vyváženém množství. Setkáte se také s produkty, které obsahují jen kofein nebo taurin. Obsahy těchto látek známe moc dobře, takže si dokážeme představit, proč se nachází právě v nakopávačích. Dodají energii a vyburcují k maximálním výkonům.

Arginin

Stavebním kamenem každého nakopávače je arginin. Jedná se o neesenciální aminokyselinu, které podporuje tvorbu oxidu dusíkatého a roztahuje cévy. Svalstvo se tak více prokrví a napumpuje, bude dostatečně silné a připravené k maximálnímu výkonu. Napumpované svaly mají mnohem větší sílu a i výkon v posilovně. Rovněž se používá jako oblíbený doplněk pro zvýšení sexuální výkonnosti. Kromě argininu obsahují nakopávače i další podporující látky, např. citrulin nebo niacin.

Kreatin

Mnohé nakopávače obsahují také kreatin. Mezi sportovci se často řeší, dát-li přednost nakopávačů s kreatinem nebo bez něj. My jsme rozhodně pro, ovšem jen v případě, že s jeho příjmem nemáte problémy a nezpůsobuje vám kombinace. Mnozí sportovci užívají kreatin izolovaně. Jeho obsazení v nakopávači jen zvýší objem vašich svalů a nabudí k velkému výkonu.

Dávkování

Nakopávače se používají těsně před samotným tréninkem, nejčastěji cca 20 minut. Každý konkrétní přípravek obsahuje informace o množství dávkování. Přípravky však doporučujeme užívat i v případě, kdy budete odpočívat a trénink vynecháte. V takovém případě je nejlepší užívat konkrétní suplement vždy ráno. Chcete-li zvýšit účinnost akopávače, užívejte jej společně s izolovaným kreatinem. Nebojte se tyto přípravky kombinovat s jinými doplňky stravy a suplementy.

Ačkkoliv nejsou N.O. pro sportovce zásadně důležité, jejich užívání před tréninkem vede k viditelně a prokazatelně vyšším výkonům. Pokud se tak snažíte o trhání rekordů či maximální zvyšování síly, nakopávače do svého cvičebního plánu rozhodně zařaďte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno