Přírodní antibiotika

Antibiotika se využívají při bakteriálních infekcích. Kromě chemických antibiotik existuje také spousta přírodních antibiotik, které nám nabízí samotná příroda. A bez vedlejších účínků!

V dnešní medicíně se antibiotika využívají velmi často, spousta odborníků je přesvědčně o nadměrném užívání antibiotik. Lékaři mnohdy předepisují antibiotika i lidem, kteří by je nepotřebovaly. Antibiotika působí na bakterie, přesto jsou často předepsány lidem, kteří mají virovou infekci. Díky tomu pak také vzniká rezistence určitých bakterií na antibiotika. Antibiotika navíc páchají velké škody na naší střevní mikroflóře. Nadměrně se rozmnožují plísně v organismu. A díky tomu se celkově oslabuje imunita. Proto je lepší využít přírodních antibiotik, které nemají tyto nežádoucí účinky na naše tělo.

Přehled přírodních antibiotik

Česnek
Česnek se využíval již ve starém Egyptě. Česnek má antibiotické a antiseptický účinky. Dokáže hubit i střevní parazity a ničí i případné plísně ve střevech. Harmonizuje krevní tlak a snižuje hladinu špatného cholesterolu. Byly prokázány i jeho pozitivní účinky při cukrovce.

Cibule
Účinnou látkou v cibuli je alicin. Má antibakteriální účinky. Může se však využít i na léčení chřipky. Cibule působí také proti zánětům a posiluje naši obranyschopnost organismu. Výborně také uvolňuje hleny z těla.

Křen
Křen pomůže jak při rýmě tak při různých virových onemocněních. Má také antiseptické účinky. Křen také čistí dobře krev.

Zázvor
Má hlavně antiseptické účinky, ale také působí proti zánětům v těle. Užívá se také při pálení žáhy nebo při nadměrném nadýmání. Má spoustu dalších skvělých účinky, ty jsem podrobněji popsaly v samostatném článku zázvor a jeho účinky.

Lichořeřišnice
Je velmi účinná při zánětu močových cest či při zánětu ledvin.

Brusinky
Skvěle působí při zánětu močových cest. Ničí také streptokoky a E.Coli. Používají se také při bolení v kru.

Aloe Vera
Podílí se na posilování obranyschopnosti organismu. Dále má také protibakteriální, protivirové a působí proti plísním v těle. Zlepšuje celkový stav zažívání, dochází k detoxikaci. Přečtěte si také samostatný článek o Aloe Vera a jeho účincích.

Zelený čaj
Dokáže ničit některé bakterie v ústech. Více v článku zelený čaj a jeho účinky.

Černý kmín
Jedná se o koření, který u nás není moc známé. Někdy se používá také název Černucha. Ničí bakterie v těle.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno