Rádi cvičíte? A už jste byli v ostravském Fitparku?

Dáváte si rádi do těla? Ať již na squashi, při běhu, v posilovně nebo na hodinách aerobiku? Dobře děláte.

Je prokázáno, že pravidelný pohyb nedělá dobře pouze vaší tělesné, ale i psychické stránce. Proto po každém cvičení (stejně jako po sexu) máte tak dobrou náladu. Váš mozek je přímo zaplaven hormonem štěstí adrenalinem. Tak mu ho dopřávejte co nejčastěji.

Cvičte, kdykoliv to jde

Cvičte tak často, jak vám to čas a chuť dovolí. Počítá se přitom jakýkoliv pohyb, který vykonáváte s oblibou. A to samé platí na denní dobu. Odpověď na otázku, ve kterou denní hodinu je nejlepší cvičit, opět hledejte v sobě a svých preferencích. Jste-li ranním ptáčetem, jděte si zaběhat hned po ránu. Pokud ponocujete, prospěje vám večerní běh. Nebo jakékoliv jiné cvičení.

Začněte chodit do fitka

Máte-li ve svém okolí nějaké dobře vybavené fitness centrum, začněte chodit do něj. Obyvatelům Ostravy a okolí jednoznačně doporučujeme jedno z nejlépe vybavených fitek v republice, kterým je tamější Fitpark (ve vyhledávači hledejte pod odkazem Fitko Ostrava, Fitness centrum Ostrava, či Fitness centrum Ostrava) Jeho výhodou je jednak flexibilní otevírací doba – otevírá už v šest ráno a s posledními fitness fandy se loučí v deset hodin večer. Především ale přímo překypuje nabídkou pohybových aktivit doslova všeho druhu.

Fitko Ostrava

Začátečníkům doporučujeme osobní trénink

Chloubou Fitparku bezesporu je tamní posilovna s více než stovkou posilovacích strojů, skvělou kardio i funkční zónou. Začátečníkům ovšem doporučujeme, aby přinejmenším několik prvních hodin strávili s trenérem, který je náležitě zasvětí do všech sofistikovaných posilovacích strojů. Jinak v lepším případě riskují neúčinnost prováděných cviků a v případě horším zranění.

Individuální tréninkový plán a funkční trénink

Zkušený trenér vás nejenom naučí na jednotlivých strojích cvičit, ale také pro vás vypracuje individuální tréninkový plán. Ten bude po čase zapotřebí obměnit. Tělo si totiž na opakovanou zátěž snadno navykne a po určité době na stejné cviky nereaguje. Až se vám posilování dostane trošku pod kůži, můžete se pustit do samostatného funkčního tréninku, který fitness fandové znají pod názvem CrossFit. Ten se bude skládat ze tří částí: rozcvičky, silové části a samotného posilování. Pro více informací klikněte na odkaz CrossFit Ostrava.

Power jóga , nebo badminton?

To ale zdaleka není vše, co ostravský Fitpark nabízí. Jeho nesmírnou výhodou je všestrannost. Pokud jeden den nebudete mít chuť na posilování, můžete si zde zacvičit power jógu, heat nebo zahrát badminton (hledejte pod odkazem Badminton Ostrava). Pokud rádi chodíte, skvělým aerobním cvičením pro vás bude i heat (klikněte na odkaz heat Ostrava). Možností, jak se v ostravském Fitparku odreagovat, je zkrátka celá řada. A všechny je zde máte pod jednou střechou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno