Ředkev Daikon

V našich končinách se mnohem častěji pěstují a konzumují červené ředkvičky než bílé ředkve. Právě ty jsou však plné zdraví prospěšných látek, díky kterým bychom je do našeho jídelníčku rozhodně měli zařadit. Přečtěte si základní informace i ředkvi Daikon.

Dakikon je označení pro velkou bílou ředkev pocházející z Japonska, která dorůstá délky až 40 cm. Na pultech českých supermarketů se objevuje pravidelně, a tak není velký problém ji sehnat v podstatě kdykoliv v průběhu roku. Ředkev Daikon je důležitou potravinou v Japonsku, ze které pochází. Používá se pro přípravu mnoha pokrmů i při použití v oblasti přírodní medicíny. Vzhledem k dostupnosti můžete její účinky sami vyzkoušet, navíc si na ní skvěle pochutnáte.

Bílá ředkev

Japonská ředkev má jemnou lahodnou chuť

Pokud jste bílou ředkev doposud neochutnali, její lahodná chuť vás rozhodně překvapí. Ve srovnání s klasickými červenými ředkvičkami je jemnější a nemá tak ostrou příchuť. Ředkve Daikon jsou plné chutné šťávy s mnoha vitamíny, při skousnutí příjemně křupnou a slupku mají tvrdou tak akorát.

Jak jíst ředkev Daikon

Bílou ředkev Daikon můžete konzumovat stejně jako klasické ředkvičky v syrovém stavu. Ředkev můžete nakrájet na plátky nebo kostičky. Ty pak můžete jíst s pečivem, přidat do studených salátů, případně zpracovat jako netypickou studenou přílohu. Ředkev Daikon se však zpracovává na mnoho způsobů, většina z nich spadá do oblasti asijské kuchyně. Bílé ředkve si můžete koupit nakládané, proslazené, nasolené i dobarvené. Doma si můžete připravit také pikantní ředkev, která se tradičně podává jako příloha k sushi. Jak si ji přichystat? Stačí ředkev nastrouhat, přidat sójovou omáčku a pečlivě promíchat. Nastrouhanou ředkev pak můžete ihned podávat k libovolným pokrmům.

Ředkev Daikon a vliv na zdraví

Bílá ředkev nejen že skvěle chutná, ale je také plná mnoha zdraví prospěšných vitamínů, minerálů a dalších látek. Ředkev je například bohatým zdrojem vitamínu C, který byste měli organismu dodávat v dostatečné míře především před chřipkovým obdobím. Bílá ředkev se považuje za účinný přírodní detoxikační nástroj, má také schopnost pročistit organismus.

Ředkev rozpouští hleny i odstraňuje zácpu

Konzumaci bílé ředkve Daikon doporučují mnozí odborníci na zdravou výživu i přírodní medicínu. Ředkev totiž posiluje imunitní systém, pomáhá při nachlazení, rozpouští hleny a usnadňuje vykašlávání, navíc má také schopnost odstraňovat tuky. Daikon ředkev konzumujte i v případě, kdy máte problém s vysokou hladinou cholesterolu nebo problémy se žlučníkem. Ředkev úspěšně odstraní potíže se zácpu, navíc ničí bakterie a plísně.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno