Domů Výživa Kvalitní potraviny Ricinový olej: Použití

Ricinový olej: Použití

Na rozdíl od ricinu, který je prudce jedovatý, se ricinový olej používá k léčení a má pozitivní vliv na zdraví. Jak ricinový olej používat a kdy?

Získávání ricinového oleje

Ricinový olej se získává ze semen byliny skočce. Této bylině se obvykle říká ricinovník nebo ricin a v podvědomí všech je jako bylina prudce jedovatá. Skutečně tomu tak je, stačí asi 20 semen a dospělý člověk může být silnou dávkou jedu usmrcen. Při získávání ricinového oleje ze semen se však jed vytratí. Semena se lisují za studena, následným procesem filtrace a tepelné úpravy dojde k odstranění jedu.

Složení

Fakt, že je ricinový olej dobrý pro zdraví, je obecně znám. Je tomu tak díky obsahu mnoha cenných látek. Ricinový olej obsahuje bílkoviny, minerály a mastné kyseliny. Obsahuje mono nenasycenou mastnou kyselinu ricin olejovou, která je díky svým vlastnostem vhodná k chemické derivatizaci. Jiné semenné oleje tuto vlastnost nemají. Právě proto se z ricinového oleje mohou dále vyrábět mýdla, vosky, parfémy.

Použití ricinového oleje

Kromě zmíněného průmyslového zpracování ricinového oleje na mýdla, vosky, parfémy a další výrobky tohoto charakteru se hodí i pro podpůrnou činnost a léčbu některých onemocnění či problémů.

Problematická pleť

Pokud máte problémy s nekvalitní pletí a s pupínky či akné, ricinový olej může být ideálním pomocníkem. Suchou a citlivou pleť pomáhá hydratovat a také pomáhá při regeneraci. Máte-li problémy s jizvami a jejich hojením, i v takovém případě může aplikace ricinového oleje pomoci. Ricinový olej je mastný a je třeba s tím počítat. Je možné jej smíchat s méně mastnými semennými oleji a používat stejným způsobem.

Péče o vlasy

Ricinový olej pomáhá také ke zkvalitnění a zlepšení růstu vlasů. Boj proti lupům, proti řídnutí vlasů, proti vypadávání. S těmito problémy vám může ricinový olej pomoci. A jak jej na vlasy aplikovat? Doporučuje se hustý ricinový olej ředit s jiným typem oleje. Díky tomu bude aplikace snazší, olej se bude do vlasů lépe vtírat. Pomalými krouživými pohyby olej do vlasů vmasírujte.

Péče o řasy

Pokud si říkáte, že vaše řasy nevypadají zrovna k světu, jsou krátké a vypadávají vám, s pomocí ricinového oleje se stav řas může zlepšit. Při pravidelné aplikaci ricinového oleje na řasy budou opět hustší a kvalitnější. Aplikujte opatrně a vyvarujte se kontaktu s okem.

Ricinový olej je tak ideálním pomocníkem při problémech s vlasy, řasy i pletí. V dnešní době je k sehnání nejen v prodejnách s alternativní léčbou a zdravou výživou a bio výrobky, nýbrž se dostává i na pulty obyčejných lékáren.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno