Rostlina Aloe Vera stále překvapuje svými blahodárnými účinky

Aloe Vera je v současné době snad nejskloňovanější a nejdiskutovanější název rostliny. Není divu. Tato rostlina, jejíž síla a blahodárný vliv na lidský organismus byly objeveny již před mnoha staletími, totiž stále překvapuje svými účinky. Její sílu objevuje stále více lidí. Co je tedy „ta zázračná Aloe“ a může pomoci i vám?

Účinky mají bohatou historii

Účinky rostliny Aloe Vera objevily již staří Egypťané. Dokazují to nákresy rostliny Aloe, které se objevují faraonských hrobkách z dob okolo 4000 let před naším letopočtem. Aloe byla a stále také je hojně využívána v tradiční čínské, japonské, indické nebo jamajské medicíně. Pověsti o účincích této rostliny se rychle šířily a nyní je Aloe celosvětovým fenoménem.

Jak Aloe Vera pomáhá?

Léčivé látky se nacházejí v tlustých listech této rostliny. Pokud je rozříznete, začnou z nich vytékat dvě tekutiny. Z povrchu listu vytéká žluto-zelená míza, která obsahuje ve vysokém množství látku aloin. Druhá je průhledná tekutina, která vytéká ze středu listu. Čirá tekutina má především zklidňující a hydratační účinky. Kromě toho mají výtažky a tekutiny z Aloe Vera prokazatelně pozitivní vliv na hojení ran a především potom popálenin, pomáhají při cukrovce i při zvýšené hladině krevních lipidů. Aloe Vera totiž obsahuje celou řadu účinných látek jako jsou polysacharidy, antrachinony, C-glykosidy a lektiny.

Konzumace každý den jako cesta ke zdraví

Výtažky z Aloe Vera také posilují imunitní systém a tak pomáhají každému cítit se fit. Pokud chcete zlepšit svůj zdravotní stav, rozhodně by vás měly zajímat například Aloe Vera LR gely – jedná se o speciální nápoje, které je možné mít i v různých příchutích. Nápoje obsahují až 98,2 % čistého gelu z Aloe Vera, čímž se stávají jedním z nejlepších výrobků v oboru na celosvětovém trhu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno