Spirulina – účinky

Zelené superpotraviny

spirulinaSpirulina, sladkovodní bakterie, se nachází na pomezí mezi rostlinnou a živočišnou říší. Pro své zabarvení a také pro skvělé účinky na lidský organismus se spirulina označuje jako zelená superpotravina. Spirulina je vlastně sinice, kterou najdete pod odborným názvem Arthrospira Platensis. Spirulina a její léčivé účinky jsou známé již po tisíciletí, a ačkoliv má tradici především v Asii a Africe, stále častěji se objevuje i u nás.

Chladící účinky

Spirulina je podle tradiční čínské medicíny považována za potravinu s chladícími účinky. I mnohé vědecké výzkumy tento fakt potvrdily, spirulina je tak skvělou volbou pro všechny, kteří mají problémy s návaly horka, ale také s nadměrným pocením. Pokud máte problémy s pocením, konzumace spiruliny může být vhodným řešením, nemusíte tak hned kupovat chemicky zpracované agresivní přípravky proti pocení, spirulina zabrání zbytečnému hromadění potu.

Nutriční hodnoty

Z hlediska výživy je spirulina potravinou velmi výživnou. Až sedmdesát procent složení tvoří proteiny, obsahuje také mnoho vitamínů (B12, kobalamin, vitamín A ad.). Právě díky množství vitamínů je spirulina velmi prospěšnou potravinou. Vitamín A např. pomáhá posilovat zrak i kvalitu kůže, dále pak kostí, vlasů nebo zubů.

Mozková činnost

Je také prokázáno, že konzumací spiruliny se zlepšuje působení mozkové činnosti, také podporuje soustředění. Jde tak o ideální superpotravinu pro studenty a všechny, kteří potřebují rozhýbat činnosti mozku a získat z něj maximum.

Léčba různých onemocnění

Použití spiruliny je opravdu různorodé. Mnozí oborníci ji doporučují při onemocněních jako je žloutenka, gastritida, anemie, ale také hypoglykémie nebo cukrovka.

Nákup spiruliny

V našem prostředí se se spirulinou se nejčastěji ve formě tabletek. Řasy se nechávají sušit a vytvářejí se z ní tablety, které se jednoduše zapíjí vodou. Další možností je nákup řasy ve formě prášku, ten můžete následně rozmíchat s vodou a vytvořit nápoj, který lze pravidelně popíjet. Tablety i prášek lze zakoupit buď v lékárnách, nebo v obchodech se zdravou výživou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno