Trápí vás alergie? Ulevte si!

Alergie obzvláště v létě dokáže potrápit nejednoho z nás. Naštěstí na trhu existuje spousta přípravků, jež nám mohou alespoň trochu ulevit. Vážnější alergické reakce ale v každém případě vyžadují vyšetření alergologem a následnou léčbu.

Kýchání, ucpaný nos, svědění. Avšak také zarudnutí očí, vyrážka, pokašlávání až projevy dušnosti. To vše jsou ne zrovna příjemné symptomy alergických reakcí, jež jen v České republice v určitých částech roku sužují přes dva miliony lidí. A tato cifra se stále zvyšuje.

Když imunitní systém nezvládá

Imunitní systém toho má na svých bedrech docela hodně. V lidském organismu zastupuje funkci jakési armády, která je v ohrožení připravena vyrazit do boje. V první řadě však musí rozpoznat, zda nám neznámý vetřelec vůbec chce uškodit. Pokud to nezvládne, začne nás zbavovat i ryze přátelských návštěv například v podobě tzv. bakterií prospěšných pro zdraví trávícího traktu. A to už je problém.

Alergie foto

Immunodeficit, autoimunní onemocnění a alergie

Když je narušená obranyschopnosti organismu hovoříme o imunodeficitu, tedy nedostatečné imunitní reakci. Takový pacient je náchylnější na infekce. Začne-li imunitní systém napadat svého vlastního nositele, rozvine se autoimunní onemocnění. A pokud dojde k narušení tolerance neškodných látek z prostředí, je na pořadu dne alergie.

Horší symptomy vyžadují odborné vyšetření!

První dvě diagnózy a těžší formy alergie v každém ohledu vyžadují odborné vyšetření a nasazení adekvátní léčby. Mějte na paměti, že pokud alergii necháte bez povšimnutí, což nedoporučujeme, může se vyvinout v astma. Léčba alergie je tak v každém případě nevyhnutelná a nevyplácí se si s ní zahrávat.

Léky na elergii bez předpisu

Když jde jen o lehčí formu alergie, jíž je například již zmíněná senná rýma, můžete vyzkoušet nějaké volně prodejné léky na alergii bez předpisu. Od ucpaného nosu, alergické rýmy, nýbrž i chronické kopřivky vám například uleví Analergin. Jeho užívání stačí konzultovat s lékárníkem. Ale i přesto si před užíváním pečlivě přečtěte příbalový leták.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno