Jak zařídit klasickou saunu?

Přemýšlíte o realizaci domácí sauny? Rozhodli jste se pro saunu klasickou, tedy finskou s kamny a nahřátými kameny, které se polévají a vytvářejí větší vlhkost namísto moderních infrasaun. Skuteční milovníci saunování by na finské sauny nedali dopustit a za infrasauny by je nikdy nevyměnili. Dokonalý požitek ze saunování ale budete mít jen ve skvěle vybavené a zařízené sauně. Jak a čím ji vybavit?

Sauna nejsou jen kamna a kameny

Pochopitelně, že nejdůležitějším vybavením každé fnské sauny jsou kamna. Ta vytvářejí typické prostředí. Kamna a především velikost koše na kameny se vybírají podle velikosti saunovací plochy a podle objemu vnitřního prostoru. Aby dokonale fungovala, je k nim zapotřebí vybrat i vhodné druhy kamenů. Neměli byste zapomínat ani na saunové doplňky ke kamnům, jako jsou vědro do sauny, naběračka na vodu nebo aroma do sauny, aby byl pobyt ještě příjemnější.

Vědro do sauny

Prostředky na peeling

Saunování je ideální nejen pro zlepšení krevního oběhu, zmírnění bolestivosti svalů, ale v sauně také dochází k čištění pokožky, vyplavování nečistot a usazenin v pórech. Tyto nečistoty je třeba při procesu sounování odstraňovat. Nezbytnou součástí vybavení v každé sauně by tedy měly být prostředky na peeling do sauny.

Pohodlné oblečení

Někdo má rád, když si může v sauně užít pobyt zcela nahý. Ne každému to ale vyhovuje a i z hygienických důvodů je vhodné mít i v domácích saunách přikryté alespoň intimní partie. Oblečení by vždy mělo být pohodlné a nemělo by škrábat. Záleží jen na vás, zda zvolíte jen osušku, kilt do sauny nebo župan.

Další nedílnou součástí domácích saun je osvětlení. Vhodnou volbou jsou například LED pásky, které mohou měnit barvu a intenzitu světla podle potřeby. Pro větší komfort mohou být ve vniřním prostoru zabudované také reproduktory na hudbu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno