Domů Výživa Zdravé recepty Uzená žebra v troubě

Uzená žebra v troubě

Existují pochoutky, kterém nám v kuchyni příliš času neseberou. Jednou z nich jsou rozhodně i uzená žebra v troubě. K úspěchu potřebujete jen dvě věci – kvalitní maso a tip na dobrou marinádu.

Všichni máme svého oblíbeného pekaře, řezníka nebo cukráře, u kterého jsme si jistí, že vždy dostaneme to nejlepší, na co máme zrovna chuť. V drtivé většině to bývají lidé z malých rodinných firem, kteří si chutí svých zákazníků cení nade vše a rádi je opět uvítají znovu. A právě u takového malého prodejce nakupte svá uzená žebra. Ta ze supermarketů obvykle za mnoho nestojí. Masa na nich bývá pomálu a po pečení vám z nich zbude spíš jenom scvrklé nic.

Jak na dobrou marinádu na žebra

Šťavnatá, aromatická, přímo k nakousnutí – přesně taková by měla dobře připravená žebra být. Máme pro vás recept na ta marinovaná s barbecue omáčkou. Dají se bez potíží upéct v troubě, ale stejně snadno je lze připravit i na grilu.

Ingrediencí není mnoho, takže si dejte záležet na jejich vysoké kvalitě. Olej vezměte panenský, koření od specialistů a sůl opravdu mořskou a ne nějakou kamennou.

Ingredience:

  • 1,8 kg uzených žeber
  • na marinádu:
  • asi 1/4 šálku oleje (150 ml)
  • 2 lžíce hodně tmavé sojové omáčky
  • 1/2 šálku předpřipravené barbecue omáčky (použijte domácí nebo koupenou)
  • 15 gramů (asi dvě lžičky) mořské soli
  • 1 polévková lžíce uzené papriky
  • 1 polévková lžíce mletého pepře

Postup:

Uzená žebra omyjte a nakrájejte na menší kousky. Vše najednou vložte do velkého plastového sáčku nebo alespoň do mísy, kterou používáte na salát. Následně pečlivě promíchejte všechny ingredience na marinádu a to tak, aby se dokonale propojily. Poté žebra touto směsí přelijte.

Teď vám zbývá jen čekat. Aby byla žebra dokonalá, vložte do lednice asi na 12 – 24 hodin. Nádherně marinádu nasají a získají docela jinou chuť. A jak postupovat dál? Zahřejte troubu na 220 ° C. Následně opatrně vložte žebra do pekáče a ten umístěte do předehřáté trouby. Mělo by vám stačit 30 minut, poté ale ještě není hotovo. Aby byla žebra dokonale propečená, snižte teplotu na 180 stupňů C. Zakryjte je hliníkovou fólií a pečte dalších cca 80 minut. Vše záleží na velikosti a tloušťce žeber).

Podávejte s pečivem. Pokud chcete připravit skutečné pohoštění, přidejte k nim ještě pečené jehněčí a srnčí maso. To dodá výslednému pokrmu ještě lákavější chuť. Vybírat můžete také maso divokých lososů a dalších mořský ryb, pro lepší chuť opět nejlépe částečně vyuzené.

Mezi doplňkovými zdroji bílkovin vhodnými jako příloha by se pak neměly objevovat sice levné, ale těžce stravitelné obiloviny. Vsaďte raději na mnohem přirozenější a hodnotnější luštěniny a různé druhy ovoce a zeleniny (čekanka, maliny, rajčata, borůvky apod.). uvidíte, že vás v nejrůznějších marinádách nebo salátech dokáží příjemně překvapit.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno