Vepřová panenka – nejlepší recepty

Vepřová panenka je kvalitním a velmi chutným druhem vepřového masa. Možností, jak si vepřovou panenku připravit, je celá řada. Přinášíme vám několik ověřených receptů.

Vepřová panenka je kvalitních chutným druhem masa, vyniká svou libovostí, šťavnatostí a nízkým obsahem tuku. Díky tomu je málo kalorická a hodí se tak i do redukčních diet. Konzumací svíčkové rovněž tělu dodáme spoustu bílkovin, které jsou pro stavbu svalů nesmírně důležité. Receptů pro přípravu panenky je mnoho. Nejčastěji se peče, lze ji rovněž plnit či obalovat. Nejčastěji se podává s bramborami, mohou však být nahrazeny zeleninou či jiným typem přílohy.

Pečená panenka s tymiánem a bramborami

Začneme jedním z tradičních receptů pro přípravu panenky. Každý recept na vepřovou panenku začíná přípravou masa. Panenku je třeba důkladně očistit a zbavit blán. Následně je třeba panenku důkladně opláchnou a osušit. Pro ochucení ji mírně osolte, opepřete a potřete olivovým olejem. Následně si zaslouží půl až dvě hodiny odpočinku. Mezitím si připravte brambory, očistěte je, oloupejte a než se vrátíte zpět k panence, dejte je vařit. Maso budeme péci v troubě, před tím jej však můžeme zprudka opéci na pánvi. Do pečící misky či hlubokého plechu vložte předpečenou panenku, přidejte několik snítek tymiánů, nakrájenou cibuli, případně další zeleninu a pečte 10 minut z jedné strany a 15 minut z druhé strany. Upečenou vepřovou panenku krájejte na plátky a podávejte s uvařenými bramborami.

Vepřová panenka plněná švestkami

Jak jsme uvedli výše, vepřovou panenku můžeme rovněž plnit. Co do chuti se skvěle hodí s kombinací švestek. Vepřovou panenku ostrým špičatým nožek podélně rozřízněte po celé její délce a naplňte sušenými švestkami. Snažte se je zatlačit hluboko, aby z panenky nevypadávaly. Postupujte jako u předchozího receptu – nejprve panenku předpečte na pánvi a dodělejte ji v troubě.

Panenka obalená špenátem a listovým těstem

Tento recept patří mezi méně tradiční, ovšem velmi delikátní. Kromě vepřové panenky budete potřebovat půl kilogramu špenátu, listové těsto, bylinky a koření (sůl, pepř, petržel). Dále mouku, máslo a vejce na potření těsta. Na rozpálené pánvi nejprve zprudka krátce opečte osolenou panenku. Maso vyndejte a nechejte odpočinout, mezi tím v té samé pánvi rozpusťte máslo a přidejte čerstvý špenát. Přikryjte poklicí a duste 2 až 3 minuty. Špenát rovněž dochuťte pepřem a solí. Snažte se poté ze špenátu vymačkat veškerou přebytečnou vodu. Rozválejte listové těsto, rozložte na něm špenát a na to položte panenku. Vše srolujte, čímž vytvoříte roládu. Vložte na plech a pečte na 180 °C asi 20 až 25 minut.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno