Domů Výživa Kvalitní potraviny Vinný ocet – účinky

Vinný ocet – účinky

Používáte v kuchyni vinný ocet? Pak vězte, že nejen že skvěle chutná, ale také obsahuje řadu zdraví prospěšných látek. Pomáhá při řešení kožních problémů, urychluje hojení a chrání pleť před UV zářením.

Vinný ocetV kuchyni i přírodním léčitelství se používají různé druhy octů. Mezi nejoblíbenější a nejrozšířenější patří ocet vinný, který vzniká jako druhotný produkt při zpracování vína. Patří mezi účinné přírodní produkty, které mají řadu blahodárných účinků na lidský organismus. Podporuje trávení, je skvělým pomocníkem na nejrůznější kožní problémy, pomáhá i při bolestech v krku. Pojďme se na účinky vinného octa zaměřit podrobněji.

Vinný ocet: přírodní lék na kožní problémy

Vinný ocet využijete zejména při řešení nejrůznějších kožních problémů. Má totiž antibakteriální účinky, působí protizánětlivě, úspěšně likviduje kožní plísně, navíc přispívá k vyvážené pH pokožky. Pokud roztok vinného octa naředíte s čistou vodou, můžete jej zevně aplikovat i na problematickou pleť.

Mnohým čtenářům se osvědčilo například používání vinného octa při problémech s akné. Vinný ocet účinkuje podobně jako jemný peeling, vyhlazuje pleť a uvolňuje ucpané póry. Vinný ocet má schopnost urychlovat hojení, a tak se s oblibou používá na drobné ranky a povrchová zranění. Nadto urychluje léčbu kožních mykóz.

Bolí vás často hlava? Používejte vinný ocet

Pokud vás často bolí hlava nebo trpíte na migrény, vyzkoušejte octový obklad, který používaly už naše babičky. Studený vinný ocet nalijte na kapesník a přiložte na čelo. Nechejte působit 30 až 60 minut a uvidíte, že bolesti hlavy po krátké chvíli odezní.

Vinný ocet pomůže i se zažívacími potížemi

Vinný ocet účinku při zevním použití, stejně tak má blahodárné účinky na lidský organismus při použití zevním. I když je ocet kyselý, úspěšně pomáhá při problémech s pálením žáhy. Stačí si jen během dne několikrát dopřát polévkovou lžíci octa zředěného vodou. Díky antibakteriálním antivirovým účinkům pročistí vaše střeva a pomůže vám při řešení různých zažívacích potíží.

Na bolesti v krku pomůže vinný ocet

Mezi další účinky vinného octa patří schopnost zklidňovat podrážděnou sliznici a mírnit bolesti v krku. Pravidelný příjem vinného octa doporučujeme i těm, kteří mají časté problémy s opakovaně se vyskytujícími afty.

Vinný ocet dnes zakoupíte v každém obchodě s potravinami. I když se to na první pohled nezdá, kromě delikátní chuti vyniká obsahem velkého množství zdraví prospěšných látek. Doporučujeme však kupovat jen ocet v bio kvalitě, u kterého budete mít jistotu kvalitního složení.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno