Voda s citronem: účinky

Pít po ráno či během dne vodu s citronem je nejen osvěžujícím, ale také zdraví prospěšným zvykem. V následujících řádcích se dozvíte, proč vodu s citronem pít a jaké účinky má na náš organismus.

Citron

CitronCitron se řadí mezi citrusy plné vitamínů. Ačkoliv se stále zdůrazňuje, že existuje řada potravin, které obsahují mnohem více vitamínu C než citron, i přesto jej obsahuje poměrně velké množství, navíc v sobě skrývá a řadu dalších, zdraví prospěšných vitamínů. Citron obsahuje velké množství kyseliny citronové, která způsobuje kyselou chuť, dále obsahuje pektin, provitamín A a vitamín B. Navíc je bohatým zdrojem železa, hořčíku, vápníku, zinku či fosforu.

Voda s citronem

Naučit se pravidelně pít vodu s citronem je skvělé. Tento nápoj osvěží v horkých letních dnes, doporučuje se však pít i během zimy. Pokud vám nevadí pít teplou vodu, dejte po ránu přednost teplé vodě s citronem. Vaše tělo tak neutrpí šok z toho, že byste jej zchladili. Během dne pak můžete pít i citron se studenou vodou, můžete přidat i led. A jaké má tedy pití vody s citronem účinky?

Vyrovnání tlaku

Popíjení vody s citronem se doporučuje jako prevence před vysokým či nízkým krevním tlakem. Látky, obsažené v citronu, mají totiž schopnost kontrolovat a vyvažovat krevní tlak. Popíjení vody s citronem je dobré i pro ty, kteří s tlakem problémy již mají. Pokud budete takový nápoj pít po ránu, tlak bude během dne korigován.

Zásaditost

Ačkoliv je chuť citronu velmi kyselá, citron je zásaditý. To je také důvod, proč je dobré pít citron při pálení žáhy. Voda s citronem dokáže vyrovnávat hladinu pH. Při překyselení žaludku je tak voda s citronem skvělým a levným pomocníkem. Při pravidelném popíjení pak dokážete měnit pH i dlouhodobě.

Zdraví vlasů, nehtů i pokožky

Budete-li pravidelně vodu s citronem popíjet, můžete si být jisti, že to bude mít pozitivní dopad i na kvalitu vašich vlasů, nehtů a pokožky. Jak bylo zmíněno, citron obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které pomohou právě v této oblasti. O kvalitu nehtů se postará např. zinek, který je v citronu v poměrně velké míře.

Podpora imunitního systému

Jeden z hlavních důvodů, proč pravidelně pít vodu s citronem, je výrazné zlepšení imunitního systému. Je prokázáno, že lidé, kteří pravidelně vodu s citronem pijí, jsou mnohem méně náchylní na onemocnění. Kyselina askorbová pomůže vstřebat železo, které se podílí na budování imunity, citron navíc obsahuje saponiny, které působí proti bakteriím a ochrání vás před chřipkou.

Urychlení hojení

Je také prokázána, že příjem vitamínu Czásadní vliv na hojení tkání. Budete-li pít vodu s citronem pravidelně, dodáte tělu dostatečné množství tohoto vitamínu natolik, aby bylo schopné udržet tkáně ve zdravém stavu, stejně tak i chrupavky a kosti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno