Výrobci sportovní výživy (1.)

Doplňková výživa patří v současnosti k neodmyslitelné součásti přípravy nejen vrcholových sportovců, ale z velké části i široké sportující veřejnosti. Na českém trhu působí nespočet firem nabízejících doplňky výživy, v dnešním článku si představíme některé z těch známějších.

Aminostar

Společnost Aminostar byla založena v roce 1998. Od počátku se výroba zaměřovala na doplňky sportovní výživy určené zejména pro kulturistiku, fitness a silové sporty. S postupným rozšiřováním výroby se začala nabídka orientovat i do dalších oblastí sportu a zdravého životního stylu. Nově tak vznikla výrobková řada Xpower, která je určena zejména pro vytrvalostní sporty – cyklistiku, běh a běh na lyžích, atletika. Nabídka pro silové sporty byla rozšířena o speciální řadu výrobků ROX.

BSN

BSN je jedním z předních světových výrobců sportovní výživy. BSN Nutrition je zároveň producentem nejznámějšího a nejprodávanějšího anabolizéru (suplementu pro nárůst svalové hmoty) Nitrix AVPT. Společnost BSN ve Spojených státech spolupracuje s předními profesionálními kulturisty, mimo jiné i s osminásobným Mr. Olympia Ronnie Colemanem. I díky tomu patří produkty BSN k naprosté světové špičce.

Dymatize

Svého času patřily produkty americké společnosti Dymatize v České republice k nejoblíbenějším. Po několika aférách zpochybňujících jejich kvalitu značka v očích českých uživatelů oslabila, přesto si i v současnosti najde řadu svých zastánců.

Extrifit

Produkty sportovní a doplňkové výživy značky Extrifit jsou vyvinuty a vyrobeny specielně pro kulturisty a adepty silových sportů a fitness. Filozofií firmy je nabídnout právě ty suplementy, které jsou základním stavebním kamenem pro růst kvalitní svalové hmoty, rozvoj síly a spalování podkožního tuku. Extrifit doslova vtrhl na český trh jen před několikka málo lety a v současnosti těžko najdete silového sportovce, který by jejich produkty neznal.

Nutrend

Společnost Nutrend vznikla v roce 1993, roku 2005 již zaměstnávala na 90 lidí různých profesí a odborného zaměření. Nutrend je také oficiálním dodavatelem Českého olympijského výboru. Značka Nutrend je neoddělitelně spjata se sportem a do svého širokého portfolia doplňků výživy promítá bohaté zkušenosti ze spolupráce se špičkovými sportovci. Právě šířka spektra produktů, nesmlouvavý důraz na kvalitu a aktivní postoj v boji proti dopingu jsou základem úspěchu a řadí společnost Nutrend mezi nejvýznamnější evropské producenty doplňků výživy pro sport a aktivní životní styl. Vývoj a výroba produktů společnosti Nutrend splňuje požadavky normy ISO 9001.

Promil

První koncentrát syrovátkových bílkovin WPC se ve společnosti Promil vyráběl již od roku 1976 a používal se pro výživu československých vrcholových sportovců a olympioniků. Promil byl prvním výrobcem syrovátkových bílkovin a výrobků na jejich bázi v ČSSR. Více než 30 let trvající praxe Promilu přinesla mnoho cenných poznatků, které lze použít ve výživě sportovců všech výkonnostních kategorií a specializací. Výrobky Promil zaručují výbornou kvalitu, vynikající chuť a především Vaše úspěchy.

Weider

Téměř 70 let se Joe Weider a jeho společnost Weider věnovali vzdělávání lidí celého světa v oblasti kulturistiky, fitness, zdraví a wellness. Weider získal důvěru lidí, kteří si uvědomují, že zdraví je velice důležité a je potřeba pro něj něco dělat, jedním jednoduchým způsobem – po půl století kladl nade vše ostatní kvalitu a účinnost svých výrobků. Dnes je Weiderovo jméno známo po celém světě ve spojení se zdravím a fitness. Přes 120 zemí ctí jeho kvalitní značku, informace, výrobky a služby. Značka Weider je nejen v USA, ale i po celém světě spojována s časopisy, výživovými suplementy a nejvýznamnějšími sportovními událostmi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno