Jak na správnou techniku jízdy na skateboardu?

Začátky na skateboardu nejsou nikdy jednoduché. jedná se totiž o sport, u kterého můžete očekávat velké nároky na fyzickou zdatnost, schopnost koordinace a rovnováhy. Žádný učený z nebe nespadl, a všechny tyto dovednosti začnete rozvíjet hned, jen co začnete jezdit. I přesto ale vždy bude obtížné ze začátku kontrolovat správnou techniku samostatně.

V začátcích zkuste najít zkušenou skupinu jezdců

Skate jako takový si můžete vyzkoušet i samostatně. Jenže lepší je vždycky nejen pro naučení, ale také kvůli atmosféře, trénování ve skupině jezdců. Pro začínající jezdce nemusí být jednoduché najít dobrý kolektiv, ale pokud jste v Praze, tak pro vás máme zajímavou alternativu.

Výborný kolektiv se točí kolem značky Ambassadors.eu, která patří mezi největší internetové obchody s vybavením na skateboarding, ale také zastřešuje kvalitní komunitní projekt. V rámci AMB Clubu jezdci mohou společně vyjíždět, absolvovat tréninky, nebo dokonce i celé workshopy. V rámci zkušeného kolektivu tak můžete zdokonalovat své dovednosti, aniž byste u toho dělali typické začátečnické chyby.

Skate

První kroky znamenají zdokonalení rovnováhy

V prvních krocích jako skateboardisté, byste měli vždycky myslet na to, abyste se naučili dobře manévrovat a držet rovnováhu. První z důležitých výzev, tak pro vás může být naučení správného postoje na skateboardu.

jízda na skateboardu

Měli byste se vyhnout úzkému postavení, naopak byste měli mít nohy neustále od sebe, abyste jednou nohou tlačili více do zadního trucku a druhou zase do předního. Ramena a celá osa těla by měla být vzpřímená a především byste měli držet i lehoučký podřep, který napomůže s rovnováhou. Nejobtížnější věcí je pro začátečníci odpoutání pohledu. Typicky totiž budete mít tendenci koukat se pod nohy a kontrolovat zrakem směr skateboardu. Snažte se ale postupně koukat před sebe a získávat jistotu v jízdě, při níž vnímáte svoje okolí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno