Sportujete se psem? Zaměřte se na jeho jídelníček!

Procházky, jízda na kole, agility či canicross – to vše jsou chvíle plné zábavy, které si lze užívat se čtyřnohým přítelem psem. Pokud je váš pes v zápřahu, musíte zajistit, aby měl na aktivitu dostatek energie a byl fit. Zaměřte se na jeho stravu. Jakou vybrat a co musí obsahovat?

Jedna značka je lepší!

Při krmení psů je důležitá pravidelná a vyvážená strava. Je nelepší najít jednu značku krmiva a tu psovi dávat. Ideální volbou jsou kvalitní granule, které nabízí vyvážený poměrně všech potřebných látek. Je navíc snadné je dávkovat, protože stačí použít jakoukoliv odměrku. Pozor – nikdy nepřekračujte doporučené dávkování od výrobce, váš pes by dostával zbytečně více živin, což by mělo za následek přibývání na váze. Když do jídelníčku čas od času zařadíte kvalitní konzervu, vařené či syrové maso, váš pes bude ten nejspokojenější na světě. Pokud dáváte psovi pamlsky, omezte to na minimum. Mohou být více kalorické, takže škodí.

Jaké značky bodují u aktivních psů?

Mezi populární výrobce patří již řadu let Brit. Nabízí prémiové granule Brit Premium, které se pyšní vyváženým obsahem živin a vysokou stravitelností. Nabízí i granule Brit Care. Vyrábí se z hypoalergenních surovin, jsou vhodné pro všechny psy. V jejich složení se nachází mimo jiné lososový olej (zdroj omega-3 mastných kyselin) pro podporu mentality a zdravé srsti. U chovatelů na celém světě bodují americká krmiva Taste of the Wild. Jsou výjimečná tím, že neobsahují obiloviny, které nejsou pro psy vhodné. V jejich složení se nachází čerstvé maso v kombinaci s bylinkami a lesními plody.

Jaké živiny jsou pro aktivního psa nejdůležitější?

Zásadní jsou proteiny, které podporují růst i regeneraci svalové hmoty. Dále jsou důležité vitamíny a minerální látky, protože upevňují imunitní sytém. Nezbytná je vláknina pro dobré trávení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno