Zdravá strava: jak by měl vypadat váš jídelníček

Nevíte jak by měl vypadat váš jídelníček, pokud chcete jíst zdravě ? Přečtěte si článek a získáte základní informace.

Většina lidí jí „klasickým způsobem“ a o zdravou stravu se vůbec nezajímají. Většina jejich jídel je ve stylu rohlík nebo chleba s něčím. Tato strava však není pro náš organismus vůbec vhodná. Pokud se zaměříte na zdravou výživu, tak vaše tělo bude výkonější a budete mít také více sil. Většina lidí říká, že zdravá výživa musí být nutně dražší. Většinou tomu tak není, někdy dokonce i ušetříte. Nebudete už muset kupovat drahé sladkosti a sladké limonády.

Bílkoviny, sacharidy, tuky

Důležité je aby vaše jídlo obsahovalo jak kvalitní sacharidy. Což mohou být ovesné vločky, domácí musli, celozrnné pečivo, celozrnný chleba, těstoviny, rýže Natural, brambory atd. Je však třeba myslet i na bílkoviny. Nejlepší bílkoviny v potravinách najdete v: vejce, tuňák, sardinky, mléko (pozor ale na alergie na mléko) , maso, tvaroh, jogurt, tvrdé sýry, sýr Cottage.Na tuky nemusíte tolik myslet, ale zaměřte se hlavně na zdravé tuky.

Cvičení a sport

Aby jste se dobře cítily, tak je důležité se pravidelně hýbat. Je téměř jedno jakému sportu nebo cvičení se budete věnovat. Důležité je, aby vás to bavilo. Pokud se rozhodnete pro posilování, tak necvičte pouze cviky na břicho, ale cvičte všechny svalové partie rovnoměrně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno