Domů Zdraví Bolesti Bolest hlavy od krční páteře: Zbavte se jí!

Bolest hlavy od krční páteře: Zbavte se jí!

Pobolívá vás často hlava? Pociťujete zatuhlost v oblasti krční páteře a šíje? Pak je příčinou bolesti hlavy pravděpodobně krční páteř. Jak se nepříjemných stavů zbavit?

Problémy s krční páteří nepatří v naší době, které vévodí sedavý životní styl, nedostatek pohybu a stres, k ničemu výjimečnému. Nesprávné držení těla, především „předsunutí hlavy“ při psaní na počítači se negativně promítá na stavu naší krční páteře, která souvisí s bolestí hlavy.

Příčiny špatného stavu krční páteře

  • Nevhodné sezení (kulatá záda, hlava přesunutá vpřed)
  • Nedostatek pohybu
  • Nadměrné přetěžování (fyzická aktivita)
  • Špatná poloha krční páteře ve spánku (bolest hlavy se objevuje po probuzení nebo již v průběhu spánku)
  • Špatné držení těla při chůzi
  • Hrbení se a stahování hlavy mezi ramena (může souviset s podvědomou úzkostí, sebepodceňováním)
  • Nošení těžkých břemen na jednom rameni (například tašky s notebookem, velké kabelky)

Kdy bolí hlava od páteře?

Jak zjistíte, že vás hlava bolí právě od krční páteře? Pokud se u vás projevují některé z výše uvedených návyků, které se negativně promítají do stavu krční páteře, je pravděpodobné, že příčinou bolesti hlavy může být právě krční páteř. Dlouhodobé namáhání krční páteře, nevhodné držení těla – to jsou klíčové příčiny bolesti hlavy od krční páteře. Zpravidla se setkáváme i s bolestí šíje, popřípadě i se zvýšenou únavou.

Pokud se u vás tyto příznaky projevují, zbystřete a začněte na svoji páteř více myslet. Jestliže problémy s krční páteří pociťujete dlouhodobě, mohou se začít promítat i do dalších částí těla – dochází například ke ztuhnutí šíje či bolestem lopatek.

Zbavte se bolesti hlavy od krční páteře

Poznali jste příčinu bolesti hlavy – je jí krční páteř. Aby vás hlava bolet přestala, je třeba dát do pořádku právě krční páteř. Zařaďte do svého denního režimu pravidelný pohyb. Především cviky na krční páteř, protahovací cvičení, jógu. Pokud máte sedavé zaměstnání, vstaňte občas během pracovní doby, protáhněte se a srovnejte si záda. Nenoste těžké předměty přes rameno.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno