Bylinky, byliny na hubnutí

Příroda je mocná čarodějka, ze které můžete čerpat v různých ohledech. Jedním z nich jsou bylinky, které v podstatě denně využíváte. Čerstvé bylinky jsou v kuchyni nenahraditelné pro svou chuť a vůni, čaje mají plnou a lahodnou chuť a masti či oleje dokážou překvapit svými blahodárnými účinky na tělo. Při dietě nebo snaze zhubnout jsou bylinky vítaným doplňkem. Samozřejmě, že za vás nezhubnou, ale pomůžou váš organismus vyčistit, upravit metabolismus a omezit chuť k jídlu.

Detoxikace organismu pomocí bylinek

Pravidelné užívání bylinek se projeví i na celkové pohodě nebo například snížené únavě, ale nepočítejte s tím, že pitím čajů shodíte nějaká kila. Abyste dosáhli svého cíle v redukci váhy či tukových polštářů, musíte stejně jako v jiných případech cvičit a zdravě jíst. Bylinky jsou tedy skvělým doplňkem, který vaše úsilí podpoří a přinese vám očistu těla. Bylinky tedy mohou ovlivnit metabolismus, rychlost spalování nebo ukládání tuků, chuť k jídlu a odvodnění, jehož důsledkem je opticky štíhlejší postava. Většina z nich také účinkuje pozitivně na detoxikaci organismu nebo v boji se záněty, únavou či slabou imunitou. Jejich užívání vám přinese nejen podporu při hubnutí, ale i pozitivní účinky na zdraví. Víte, které to jsou?

Obyčejné bylinky s neobyčejnými účinky

Začněme tedy s těmi, se kterými se běžně setkáváme. Hojně se vyskytující kopřiva je často spíše vnímána jako nevítaný plevel na zahradách. Zkuste se na kopřivu podívat i z druhé stránky. Listy a kořen obsahují cenné složky, které působí na funkci jater a tím pádem čistí krev. Pozitivní účinky má také na žlučník tudíž i na trávení tuků a snižování jejich hladiny v těle. Kopřivu si můžete sami nasbírat a to nejlépe hned na jaře. Jakmile ji usušíte, můžete začít s kúrou, která obvykle trvá 2-3 týdny. Další bylinkou, která působí pozitivně na játra, ledviny a snižování hladiny cukru v krvi je kořen pampelišky. Kořen pampelišky je rovněž často považován za plevel, ale přitom při hubnutí a detoxikaci je to účinný pomocník. Heřmánek pravý vás zbaví stresu, nadýmání a nevolnosti. Heřmánek se může pyšnit uklidňujícími účinky, zklidněním úzkosti a také tlumením pocitu hladu. Kontryhel je díky svým listům snadno rozpoznatelnou bylinou, která pomáhá tělu zbavit se přebytečné vody a působí příznivě na trávení i ženská onemocnění.

Významně vám také může při boji s váhou pomoci ostropeřec mariánský, který tělo zbavuje toxinů, což má za následek efektivnější využívání vitamínů, minerálů a živin. Kladný účinek ostropeřce na játra pomůže metabolismu a jeho lepší funkci. Dalšími bylinami, které vám napomohou, nebo podpoří shazování kil, jsou například fenykl, guarana, máta peprná, chlorela (mořská řasa) nebo jalovec. Bylinky na hubnutí můžete zakoupit ve formě doplňků stravy, olejíčků nebo mastí. Pokud, ale máte možnost, uvařte si voňavý a lahodný „čaj“. V kuchyni nezapomínejte používat také koření, které nastartuje váš metabolismus a usnadní spalování. Pomocníkem vám bude pepř i pálivé čili papričky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno