Byliny na ledviny

Ledviny patří k velmi důležitým orgánům lidského těla. Bohužel, často se na jejich důležitost zapomíná. Ledviny mají za úkol filtrovat tekutiny, které přijímáme, ve spolupráci s močovými orgány pak vyloučit veškeré škodliviny z těla ven. Pokud máte s ledvinami problém nebo chcete problémům předejít, pomoci vám mohou nejrůznější byliny.

Očista ledvin a močových cest pomocí bylin

ledvinyChcete-li zlepšit funkci vašich ledvin, pomoci vám v tom mohou byliny. Bylinkářství má svou bohatou tradici, pro léčení se používají bylinky od nepaměti. Pokud chcete očistit ledviny a močové cesty a zkvalitnit tak odvádění škodlivých látek z těla, využít můžete bylin jako jsou vojtěška, nopal, svíze, celík zlatobýl, vrbovka malokvětá a další. O některých z nich so povíme v následujících řádcích.

Vojtěška

Tolice vojtěška je rostlina z čeledi bobovitých a je typická pro své květy fialové barvy. Především chlorofyl, který se ve vojtěšce nachází, je ideálním prostředkem pro regeneraci ledvin. Zatímco lidskému organismu může vojtěška prospět, u zvířat naopak způsobuje zatížení ledvin a jiných orgánů. Vojtěšku pak nemohou používat lidé, kteří mají vyšší srážlivost krve či dokonce používají léky pro ředění krve. Látky, ve vojtěšce obsažené, totiž srážení krve přímo podporují. Vojtěška je dostupná jako doplněk stravy, můžete si ji vypěstovat a připravovat čaje.

Nopál

Ačkoliv není nopál tradičním lékem v našem bylinkářství, stále častěji se s touto rostlinou můžete setkat i u nás. Nopál je od pohledu kaktus, pochází z Mexika. Pokud jste si mysleli, že kaktus je jen na okrasu, nopál vám vaše domněnky vyvrátí. Lze zakoupit různě upravené a považuje se za „božskou rostlinu“. Kromě celé řady léčivých látek právě podporuje stav ledvin, harmonizuje tělo a čistí ledviny i celý močový systém. Máte-li problémy s ledvinami a chcete vyzkoušet netradiční přírodní produkt, zjistěte si o kaktusu zvaném nopál více.

Jalovec

Přesuneme-li se do našeho prostředí, velmi účinným prostředkem na očistu ledvin je jalovec obecný. Odvar z jalovce způsobuje odvádění tekutin z těla, jalovec je tedy močopudný. Díky tomu se z těla odvedou veškeré přebytečné a škodlivé látky a pročistíte si organismus.

Petržel

Pokud hledáte bylinu na ledviny, kterou seženete na každém kroku, nemusíte chodit daleko. Petržel je sice kořenová zelenina, má však taktéž močopudné účinky a působí blahodárně na močové cesty a na ledviny. Konzumace, vývary i jiná příprava je ideální pro léčbu celé řady onemocnění ledvin. Používání petržele je vhodné při tvorbě ledvinových kamenů, při ledvinových kolikách, ale také při zánětech prostaty, ledvin a cest močových. Právě petržel patří mezi ty pomocníky, které máme téměř vždy po ruce, ale skoro nikdy si na ně nevzpomeneme.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno