Čaj lapacho a jeho zázračné účinky

Lapacho je bylinný čaj pocházející z Jižní Ameriky, který je vyráběn z kůry stejnojmenného stromu. Ten se může dožít až úctyhodných 700 let. Cílový produkt z kůry tohoto stromu, tedy čaj lapacho, je mimo jiné pojmenováván i jako nápoj Inků. Připisovány mu jsou téměř zázračné účinky, které pozitivně působí na náš organismus.

Mezi hlavní kladné vlivy lapacha patří pročištění a odstranění nečistot z našeho těla, posílení imunity a podpora trávení. Stále navíc probíhají výzkumy, které se tohoto kouzelného čaje týkají – a přinášejí samé dobré zprávy, dle nichž by mělo lapacho dokázat brzdit růst nádorů. Chuťově čaj lehce připomíná vanilku.

Jak lapacho působí na náš organismus?

Několik zásadních vlivů lapacha jsme již zmínili, uznáváno je jich však mnohem více. Patří mezi ně dále také:

  • povzbuzení činnosti jater, sleziny a ledvin
  • posílení srdce a krevního oběhu
  • boj s chudokrevností
  • pozitivní vliv na léčbu leukémie
  • pozitivní vliv na spánek
  • nápomocnost při astmatu, zánětu průdušek či zánětu žaludku
  • podpora po chemoterapii

Nákup a příprava čaje

Čaj lapacho nepatří k nedostupným produktům a lze jej zakoupit u mnoha výrobců. Z toho důvodu, že nám chuťově nemusí sednout, prodává se i v podobě různých kombinací – třeba s jahodami jej nabízí společnost Valdemar Grešík – Natura. Čistý pak můžeme sehnat u firmy Diochi, Dr. Popov, Herbex či Oxalis. Samozřejmě by se jich našlo ještě více, pouze je třeba zmínit, že obvykle nebývají k dostání v klasických supermarketech – pro lapacho bychom se měli vydat do specializovaného čajového obchůdku či do lékárny.

Pokud se při nákupu navíc setkáte s názvem „rudé“ či „červené“ lapacho, ničeho se nelekejte – jedná se o označení odrůdy stromu, ze kterého je čaj vyráběn.

A kolik čaje můžeme vypít? Horní hranice není nijak omezena a vedlejší účinky prokázány rovněž nejsou. Naopak minimální denní množství (pokud chceme dosáhnout oněch zázračných účinků) začíná na dvou šálcích za den. Lapacho přidáváme do vařící vody, a protož jsou směsi čajů různě silné, řídíme se především návodem na konkrétním balení. Pít jej však můžeme i za studena.

Třeba je rozhodně zmínit i skladování, čaj by měl totiž přijít pouze do skleněných či porcelánových nádob. Naprosto nevhodný je hliník či zinek, při spotřebě hotový čaj rovněž nepřeléváme do nádoby plastové, které jsou připisovány účinky týkající se oslabení působení čaje.

Čaj lapacho bychom měli servírovat pouze do skla či porcelánu.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno