Cibule jako lék na kašel

Cibule je nejenom každodenně používaná zelenina, ale i výborný všestranný lék, který dobře sloužil našim babičkám a prababičkám. I v současné době ji mnozí využívají a nedají na ni dopustit – jde totiž o skvělou prevencí i následný lék, který skolí kašel, chrapot, bolest v krku i zahlenění.

Cibuli lze považovat za přírodní dezinfekci, které mimo výše zmíněné působí také jako výborná prevence proto oparům. V minulosti z ní byl vařen chutný čaj s vynikajícími zdravotními účinky, mimo něj však známe spoustu dalších způsobů, jak lék z cibule lék proti kašli připravit.

Verze pro děti

Pokud chceme připravit skutečně chutnou dávku léku proti kašli, který by chutnal i našim nejmenším, můžeme nakrájenou cibuli přelít horkou vodou, krátce povařit a následně smíchat s lipovým čajem. Pokud končenou verzi ještě ochutíme medem, rozhodně nešlápneme vedle.

Cibulová šťáva

Populární je rovněž výroba cibulové šťávy. A jak na ni? Staří jednoduše zeleninu nakrájet a zasypat práškovým cukrem. Vzhledem k jeho schopnostem cibule do hodinky pustí šťávu, kterou je vhodné konzumovat třikrát denně, vždy po jedné polévkové lžíci.

Cibule jako obklad

Proti kašli a zánětům krku výborně pomáhá také cibulový obklad. Vyrobíme jej, pokud nadrobno pokrájenou cibuli podusíme s anýzem a zabalenou směs ještě teplou přiložíme na krk. Zábal se mění vždy po dvou hodinách.

Cibule s majoránkou

Oblíbenou volbou nejenom našich babiček je i přelití syrové nakrájené cibule vodou a její následné smíchání se špetkou majoránky. Takto připravenou cibuli je třeba čtvrt hodiny louhovat. Pokud ji budete podávat s medem, opět neuděláte špatně.

A jak rozhodně ne?

Cibuli není vhodné užívat v případě, že trpíte otevřenými žaludečními vředy. Rovněž bychom ji neměli nadále konzumovat, pokud byla delší dobu skladována v rozkrojené podobě, může totiž následně působit lehce toxicky.

Co všechno ještě cibule umí?

  • Podporuje růst vlasů a nehtů.
  • Zvyšuje chuť k jídlu a zlepšuje činnost střev.
  • Působí jako dobrý lék proti hemeroidům a umí vyléčit trichomoniázní výtok.
  • Posiluje kardiovaskulární systém.
  • Působí jako afrodiziakum.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno