Cibule s cukrem

Trápí vás bolest v krku? Než se vydáte do lékárny pro drahé pastilky, vyzkoušejte jednu z metod, které na kašel používaly naše babičky. Oblíbená je cibule s cukrem, cibulový sirup nebo cibulový čaj. Možná vás teď trápí problémy s kašlem, ale až si přečtete následující řádky, ihned se vydáte do obchodu pro cibuli. Věříme, že se vám brzy uleví.

CibuleCibule se na kašel používá odnepaměti. Působí totiž preventivně proti infekcím dýchacích cest a léčí jejich nemoci. Pokud vás trápí kašel, zhoršené dýchání, zahlenění nebo rýma, po cibuli byste měli rozhodně sáhnout. Cibulové šťávy pomáhají dezinfikovat ústní dutiny i sliznice, navíc působí preventivně proti oparům.

Cibule prospívá také pro dezinfekci střev, posílení krevního oběhu či čištění krve. A jak do sebe během nachlazení cibuli dostat? Nejjednodušším způsobem je pustit se do jejího pojídání! Štiplavou výraznou chuť si snadno zlepšíte cukrem. Nakrájejte cibuli na kolečka a posypte ji několika lžíci cukru. Po pár minutách pustí šťávu. Nezbývá, než ji sníst! I když je tento způsob konzumace cibule jen pro otrlé, kterým výrazné (ne)chuť cibule nevadí, mírnějším způsobem je příprava cibulového sirupu.

Cibulový sirup

Cibulový sirup si připravíte během chvilky a proti kašle vám bude fungovat skvěle. Díky nízké ceně za cibuli za léčivý sirup navíc moc peněz neutratíte. Pro přípravu cibulového sirupu nebudete potřebovat nic jiného než spoustu cibule a cukru. Cibuli oloupejte a nastrouhejte. Sirup budete připravovat v zavařovací sklenici. Do ní vždy nadávkujte několik lžic nastrouhané cibule a zasypte cukrem. Opakujte tak dlouho, dokud zavařovací sklenice nebude plná. Nakonec sklenici zavíčkujte a nechte působit přes noc, cukr se s cibulovými šťávami krásně propojí a vznikne vám hustý sladký sirup plný léčivých látek. Nezbývá, než jej po lžících podávat!

Cibulový čaj

Cibule s cukrem je velmi účinná, kromě sirupu si z cibule ale můžete snadno připravit i účinný cibulový čaj. Na ten vám ale cibule a cukr stačit nebude. Navíc budete potřebovat litr vody, jedno jablko, citron, med a majoránku. V první řadě si oloupejte cibuli a nakrájejte ji na plátky. Poté oloupejte jablko a také jej nakrájejte. Dejte vařit vodu, a až začne vřít, přidejte cibuli i jablko. Nechejte louhovat přibližně deset minut a přeceďte do velké nádoby. Abyste zlepšili chuť cibulovo-jablečného odvaru, přidejte dostatek medu nebo cukru a vitamínovou bombu doplňte několika kapkami citronu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno