Červená řepa pečená v alobalu

Červenou řepu mžeme připravit různými způsoby, můžeme jí vařit, smažit, péci, strouhat, krájet ad. Věděli jste však, že ji lze velice snadno připravit i v alobalu? Chuť takové řepy je božská!

Přinášíme vám velmi jednoduchý recept na pečenou řepu, do které se zamilujete. Příprava je velice snadná, při přípravě řepy se ani příliš neušpiníte. Pečenou červenou řepu můžete následně podávat samostatně jako předkrm, poslouží rovněž jako příloha či ozdoba k dílčím pokrmům. Pro přípravu pečené řepy budete potřebovat požadované množství krásných středně velkých bulev řepy, alobal, olivový olej, vinný ocet, sůl a pepř.

Příprava

Nejprve si musíte nachystat samotnou červenou řepu. Bulvu po bulvě slupku důkladně omyjte, tak aby na ní nezůstával hlína ani jiné nečistoty. Slupku však rozhodně neloupejte, řepu budeme péci i s ní! Zatímco budete čistit řepu, zapněte troubu a nechejte ji pořádně nahřát. Připravte si dostatečně velké čtverce z alobalu, doprostřed umístěte řepu a zabalte ji tak, že z v horní části vytvoříte jakýsi alobalový výstupek, za který zabalenou řepu následně jednoduše chytíte. To vás výrazně usnadní manipulaci. Teď vám nezbývá nic jiného, než na plech naskládat jednotlivé řepy a vložit je do trouby. V závislosti na typu řepy bude při 200 °C trvat pečení 1 až 1,5 hodinu. Poté z trouby vyndejte a nechejte vychládnout.

Servírování

Pokud je řepa dobře propečená, po vybalení z alobalu ucítíte krásnou zauzenou vůni. Díky tomu, že jsme slupku nesloupali, veškerá šťáva z řepy zůstala uvnitř a střed se krásně propekl. Nyní přistoupíme k loupání řepy, které je však poměrně snadné. Slupka se od řepy uvolňuje velmi snadno. Upečenou řepu podobně jako carpaccio nakrájíme na velmi jemné plátky a naskládáme na talíř. Pečená červená řepa je vynikající s výrazným sýrem. Zakápněte ji olivovým olejem a osolte a opepřete, můžete také přidat několik kapek vinného octa.

Připravit si červenou řepu, pečenou v alobalu, není vůbec náročné. Řepa je navíc levnou zeleninou, její použití však ožívá a o řepu je v kuchyni stále větší zájem. Řepu obsahuje celou řadu vitamínů, minerálů a blahodárných látek, konzumací řepy tak podpoříme náš organismus. Pokud vám řepa, pečená v alobalu zachutná, můžete vyzkoušet i další druhy přípravy řepy. Nám však díky mírně nahořklé chuti, připomínající uzení, chutná nejvíce právě ta z alobalu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno