Chystáte se na jaře opět na skály? A jak je na tom vaše vybavení?

Jste milovníky horolezeckého sportu pro jeho jednoduchost a hrdý pocit při zdolávání přírodních překážek, které zde stojí již několik tisíciletí? Už se nemůžete dočkat jara, až opět sbalíte své vybavení a vydáte se na vaše oblíbené skály a budete hledat stále nové cesty pro jejich zdolání? Zima je ideálním obdobím pro nabírání fyzické kondice a posílení úchopu a nohou. Ještě je ale zapotřebí před začátkem lezecké sezony zkontrolovat to, v jaké kondici je vaše vybavení.

S opotřebovaným vybavením riskujete vlastní život

Myslete na to, že u horolezectví více, než u kteréhokoliv jiného sportu, záleží na kvalitě vybavení. Mnohdy dáváte všanc vlastní život a s ním není radno hazardovat. Než se vydáte na skály, zkontrolujte si své vybavení, otestujte jeho pevnost a stav. Kontrolujte pečlivě, a pokud se vám něco bude zdát jen trochu poškozené a nebezpečné, je třeba toto vybavení vyměnit. Největšímu opotřebení a drobnému poškození logicky podléhají horolezecká lana.

Vyměňte stará lana za nová

Horolezecká lana jsou zřejmě nejdůležitějším vybavením každého horolezce – rekreačního, sportovního i profesionálního. A také jsou nejvíce náchylným vybavením na poškození. Lana se neustále otírají o skály, které jsou místy ostré. Dochází k nepatrným zářezům, které by samozřejmě kvalitní lana měla vydržet, ale čím déle a více se lana poškozují a opotřebovávají, tím větší je riziko jejich většího poškození a v krajním případě i přetržení. Mezi nejznámější značky v této oblasti se řadí lana Beal a Tendon.

Tendon nabízí 2 základní řady

Lana Tendon nepatří mezi nejoblíbenější značky lan a horolezeckého vybavení náhodou. Tuto značku využívají i profesionálové. Pro profesionály a sportovní lezce je určena řada Master. Tato lana jsou zaměřena více na váhu, průměr a další důležité parametry. Pro rekreační lezce je připravena řada lan Ambition. Jejich předností je zejména dlouhá životnost a odolnost.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno