Co na bolavé klouby

Bolavé klouby a nemusí to být jen kolena nebo kyčle, postihují stále větší procento obyvatel. Dříve byla bolest kloubů označována spíše jako „nemoc starších“, dnes tomu ale již tak není. Bolestivé klouby postihují stále častěji i mladší ročníky. Bolesti kloubů mohou mít celou řadu příčin. Není radno je podceňovat, bolet kloubů je nutné řešit v každém případě. Co může efektivně pomoci?

Příčiny bolesti jsou dány hlavně opotřebením

Bolesti kloubů mohou mít mnoho příčin. Nejčastější příčinou je ale opotřebení kloubu. Hlavně tedy kloubní chrupavky, která vysychá. Příčinou také může být nedostatek kolagenu – látky, která pro zdravé kluby nezbytná. Bolest mohou také způsobit nemoci jako je artróza nebo osteoporóza. Tyto nemoci se stále častěji objevují i u mladších jedinců. Bolest kloubů je vleklá a nepříjemná, a právě proto je nutné ji řešit.

Správná strava a vhodný pohyb je základ

Jestliže trpíte bolestí kloubů, je nutné věnovat velkou pozornost tomu, co jíte a také tomu, co děláte. Bolavé kuby totiž potřebují v první řadě správnou výživu. Vhodné je konzumovat například tučnější ryby, které obsahují omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Nesmíte se bát ani jiného tučnějšího masa, protože to obsahuje pro klouby prospěšné látky. Na bolestivé klouby také dobře zabírá přiměřený a hlavně pravidelný pohyb. Stačí třeba krátká procházka jednou denně.

Zábaly a jiní pomocníci

Na bolavé klouby také skvěle pomáhají různé zábaly. Vhodné jsou teplé zábaly nebo koupele například s příměsí bylinek. Bolavé klouby je také vhodné pravidelně mazat. Opět vsaďte na speciální gely a krémy nejlépe s příměsí bylin. Na bolavé klouby zabírá i speciální kloubní výživa, kterou v různých podobách můžete koupit v lékárně. Pokud je ovšem bolest kloubů trvalá a nemizí, poraďte se o vhodné léčbě se svým lékařem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno