Cviky na zadeček

Představíme si jednotlivé cviky na zadeček pro ženy. Cviky na zadeček nejen na zpevnění a vytvarování, ale také k zeštíhlení této mnohdy problémové partie žen.

Cviky na zadeček vám pomohou vytvarovat a zpevnit pozadí. Pokud máte nějaké to kila navíc, tak je dobré samotné cvičení podpořit také úpravou stravy. Více o stravě si můžete přečíst v článku Dieta jídelníček. Vyzkoušejte také dietní recepty.

Cviky na zadeček anatomie

Zadeček se skládá z velkého svalu hýžďového. Velký sval hýždový zapojíme například při rychlém běhu či při běhu do kopce.

Cviky na zadeček výběr cviků

Připravily jsem pro vás ty nejlepší cviky na zadeček. Vždy je důležité dbát na správné provedení jednotlivých cviků. Na začátku je dobré si nechat vysvětlit techniků jednotlivých cviků od osobního trenéra. Investice se vám vyplatí.

Výpady s činkou
Na trapézech držíte velkou činku a výkrokem vpřed provedete výpad dopředu. U tohoto cviku je velmi důležité správné provedení cviků. Pro začátečníka je to poměrně koordinačně náročný cvik.

Výpady s činkou provedení video:

Zanožování na zemi
Mezi další dobrý cvik na zadeček patří zanožování na zemi.  Jednou nohou se opřete o zem a druhou nohu natahujete dopředu.

Zvedání pánve na zemi
Lehněte si na záda na měkou podložku, ruce máte podél těla. Nohy ohnete v kolenou a zvedáte pánev co nejvýš. Výdrž a jedete znovu.

Cviky na zadeček video

Podívejte se na jednotlivá videa, kde najdete další cviky na zadeček.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno