Domácí infrasauna, jako ideální prostředek pro regeneraci!

Velké množství profesionálních i amatérských sportovců v současnosti přikládá vysoký význam regeneraci organismu po zátěži. Exarace je důležitá pro další výkony a také proto, aby se tělo zbytečně nepřetěžovalo a co nejrychleji se uvolnilo. Zázemí sportovců na vrcholové úrovni jsou už v drtivé většině případů vybavená saunami. V dnešní době si ale tento produkt může dovolit do své domácnosti skoro každý. Stačí si pořídit domácí infrasaunu.

Infrasauna pro jednu osobu zapadne do každého interiéru

Abychom dokázali nebo vyvrátili účinky infrasaun, vyzkoušeli jsme ji na vlastní kůži. Zaměřili jsme se na menší druh infrasauny pro jednu osobu, která se vejde i do průměrně velkých domácností. Zvolili jsme infrasaunu PICOLLO. Infrasauna Picollo je druhem domácí infrasauny, vyrobené z kvalitního dřeva cedru a kanadského jedlovce – hemlocku. Rozměry tohoto modelu jsou 74×83 cm a její výška 170 cm. Vejde se tedy prakticky kamkoliv. Nás ale zajímaly spíše účinky saunování v tomto modelu.

Infrasauna Picollo

4 karbonová topidla

Nejdůležitějším druhem vybavení infrasaun jsou topidla. V modelu Picollo jsou využity 4 topidla z karbonu. Tato topidla pracují s povrchovou teplotou 70 – 170 stupňů Celsia. V porovnání s keramickými topidly sice déle trvá, než se karbonová zahřejí, ale na druhou stranu mají až o polovinu delší životnost. Navíc karbonová topidla mají schopnost prohřívat organismus rovnoměrně a více do hloubky. Díky tomu je zvýšen i vliv infrasauny na zdraví. Prohřátí těla působí protizánětlivě, uvolňuje svaly, snižuje jejich ztuhlost i bolestivost. Dokonce pomáhá i omezit ztuhlost kloubů. Už po prvním cyklu byly znát účinky. Regenerace v infrasauně je navíc velmi příjemná.

Infrasauna Picollo

Video
Příjemný pocit zajišťuje i další vybavení

Už samotná konstrukce infrasauny působí velmi příjemně. Jen dveře jsou celoskleněné, z bezpečnostního skla. Díky tou se mohou v tomto modelu saunovat i osoby se strachem ze stísněných prostor. Navíc Picollo nabízí i vybavení, kterému levné infrasauny mnohdy nemají možnost konkurovat. Součástí výbavy je ionizér, konektor pro rádio/mp3 přehrávač a zařízení pro světelnou terapii. Každý si může nastavit takové prostředí uvnitř infrasauny, které mu bude nejvíce příjemné. Nakonec je ještě třeba zmínit, že testovaná sauna je od společnosti Marimex, jednoho z předních a specializovaných prodejců infrasaun na našem území.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno