Domů Výživa Hubnutí Dukanova dieta: Jídelníček

Dukanova dieta: Jídelníček

Dukanova dieta je založena především na konzumaci bílkovin a vynecháním sacharidů. Co to obnáší? Jaký je jídelníček v rámci Dukanovy diety?

Dukanova dieta dostala název po svém tvůrci, lékaři Dukanovi.  Dukanova dieta se dělí do čtyř fází – útočné, proplouvací, upevňovací a stabilizační. Podívejme se na ně blíže a přibližme si jídelníček v jednotlivých fázích Dukanovy diety.

Dukanova dieta: Jídelníček první fáze

V první fázi Dukanovy diety se bude váš jídelníček skládat hlavně z bílkovin. Co tedy můžete jíst? Hovězí, telecí a drůbeží maso. Určitě zapomeňte na tučné vepřové maso nebo uzeniny. Do jídelníčku také zařaďte ryby, nízkotučné mléčné výrobky, vejce, mléko.

Nedílnou součástí Dukanovy diety jsou i ovesné otruby – v této fázi si jich každý den dopřejte lžíci a půl. Vypijte také aspoň dva litry vody. A myslete i na pohyb. Tato fáze by měla trvat tak dlouho, kolik chcete zhubnout. Pokud je váš cíl celkem zhubnout 5 kg, držte ji 2 dny, pokud 20 kg, držte ji 5 dnů.

Dukanova dieta: Jídelníček druhá fáze

Do jídelníčku Dukanovy diety zařaďte v této fázi také zeleninu. Nezapomeňte pít a konzumovat 2 lžíce ovesných otrub denně. K bílkovinám jezte brokolici, zelí, cuketu, celer, okurky, houby, papriku, rajčata, cibuli, dýni, špenát, mrkev. Stále ale nesmíte sacharidy – tedy brambory, luštěniny, rýži.

Dukanova dieta: Jídelníček třetí fáze

V této fázi vstupují do jídelníčku Dukanovy diety také sacharidy a ovoce. Povoleny jsou 2 krajíčky celozrnného chleba. Jednou za týden si můžete dopřát těstoviny, brambory nebo luštěniny. Stále jezte dvě lžíce ovesných otrub denně.

Dukanova dieta: Jídelníček poslední fáze

Jestliže se předchozí fáze držely maximálně několik dnů až týdnů, můžete poslední – stabilizační fázi Dukanovy diety dodržovat dlouhodobě. V jídelníčku Dukanovy diety jsou nyní povoleny bílkoviny, sacharidy, trošku zdravých tuků, ovoce a zelenina. Samozřejmě nezapomínejte na dvě lžíce otrub denně, hodně vody a pohyb.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno