Hubnutí břicha: cviky, jídelníček

Nedostatek pohybu a tučné jídlo – to jsou dobré předpoklady pro to, aby nám rostlo břicho. Tukové polštáře kolem pasu ale vůbec nejsou sexy. Jak se jich účinně zbavit? Podívejte se na několik tipů na hubnutí břicha.

Pokud chcete skutečně na břiše zhubnout, je nutné omezit se v jídle a začít cvičit. Podle výzkumů jídelníček ovlivňuje až z 80 % to, zda hubnete nebo ne. Nedržte ale žádné přehnané diety ani hladovky!

Tipy na hubnutí břicha

  • Nepřejídejte se! Přecpané břicho není příjemné fyzicky ani psychicky.
  • Nedržte hladovky. To je zase druhé extrém. Vydržíte to jen pár dnů a pak to stejně skončí nájezdem na ledničku.
  • Pro hubnutí břicha je ideální jíst pravidelně (pětkrát denně) a porce si rozdělit na malé části.  Při hubnutí břicha je klíčové vyhnout se tučným jídlům, sladkostem a bílému pečivu. Naopak do jídelníčku zařaďte více zeleniny a ovoce.
  • Břicho nezhubnete bez pravidelného pohybu, při němž vydáte dostatek energie.

Hubnutí břicha: Zaručené cviky

Pokud chcete zhubnout v oblasti pasu, neobejdete se bez dostatečného pohybu, při němž vydáte nějakou tu energii a trochu se zapotíte. Důležité je vědět, že při posilování břišních svalů (sedy lehy a podobné cviky) tuk nespalujete, ale formujete svaly a určitě dosáhnete plochého břicha. Proto je dobré do cvičení zařadit i nějakou aerobní aktivitu, jako je například běh, rotoped nebo běžící pás. Až se dostatečně zahřejete (cca po 15–20 minutách), přejděte k samotnému posilování (formování) břicha.

Břicho zhubnete jízdou na kole

Neznamená to ale, že si dofouknete kola a vyrazíte na projížďku. Podle studií je velmi efektivní cvik napodobující jízdu na kole – určitě ho znáte už ze školky. Lehněte si na záda a nohama pohybujte jako při jízdě na kole. Bedra mějte přitisknutá k podložce! Toto cvičení je až dvaapůlkrát efektivnější než obyčejné sedy-lehy.

Hubnutí břicha pomocí zkracovaček

Zkracovačky jsou klasika. Při hubnutí břicha je určitě nevynechejte. Pomůžou vám totiž zformovat přímý břišní sval. Lehněte si na podložku, ruce dejte v týl, bedra přitiskněte k podložce. S výdechem se zvedněte ramena a část trupu z podložky (bedra zůstávají na zemi!) a s výdechem se vraťte zpět.

Při hubnutí břicha procvičte šikmé svaly

Při hubnutí břicha nezapomeňte procvičit šikmé břišní svaly, které jsou také důležité pro zformování břišních partií. Výchozí poloha je stejná jako při zkracovačkách. Nohy ovšem zvedněte nad podložku šikmo ke stropu. Střídavě se pak zvedejte na jednu a druhou stranu – pravý loket směřuje k levému kolenu a naopak.

3 mýty o hubnutí břicha

  • Posilováním břicha v pase zhubnete a spálíte tuk. To není pravda. Posilování nespalujete tuk. Je proto potřeba zařadit nějakou aerobní aktivitu (běh, rotoped).
  • Několikadenním hladověním rychle zhubnete v pase. To je lež! Hubnutí břicha je dlouhodobý proces, a aby byl efektivním, musíte mít dostatek pohybu a změnit jídelníček.
  • Velké břicho je znakem nadváhy. Důvodem velkého břicha mohou být i problémy s trávením nebo špatné držení těla (hrbení).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno