Jak dlouho vařit kukuřici

Lahůdková kukuřice patří mezi oblíbené pochoutky i nás i v jiných státech. Její příprava ale nebývá vždy jednoduchá. I když ji můžeme připravit na spoustu způsobů, od pečení přes grilování až po vaření, dosáhnout ideální měkkosti může být obtížné. Pojďme se podívat na to, jak dlouho vařit kukuřici a jak při tom správně postupovat.

Pozor na rozdíl mezi lahůdkovou a krmnou kukuřicí

KukuřiceChcete si pochutnat na kukuřici? Pak si dávejte pozor na to, jakou seženete. V obchodech se prodává lahůdková kukuřice, která je přímo určená pro přímou spotřebu a tepelnou úpravu. Její cena ale nebývá nejnižší, takže vás možná napadlo si při procházce utrhnout pár klasů na poli a připravit si ji zadarmo. Na poli u nás ale ve většině případů roste krmná kukuřice, která je určena pro výkrm hospodářských zvířat. I krmnou kukuřici si můžete připravit doma, musíte ji ale sklidit v době mléčné zralosti. Kukuřice musí být žlutá, ale klasy nejsou zcela vyzrálé, takže jsou měkčí. Jakmile ztvrdnou, už si na nich nepochutnáte.

Jak správně vařit kukuřici

Pojďme se podívat na to, jak správně vařit kukuřici. Ať už koupíte čerstvou v obchodě, mraženou, nebo sklidíte na zahradě, musíte ji připravit. Potřebujete jen klasy, takže je zbavte listí a jemných vláken a důkladně omyjte. Pro vaření používejte jen zdravé krásně žluté klasy, které zajistí plnou chuť a šťavňatost. Poté do hrnce nalijte dostatečné množství vody a nechejte přivést k varu. Vody musí být dostatek, aby byly celé kukuřičné klasy ponořené. Vody můžete osolit polévkovou lžící soli. Umytou a očištěnou kukuřici s očištěným stonkem vložte do vařící vody.

Jak dlouho vařit kukuřici

Je na čase odpovědět na nejčastější otázku: „Jak dlouho vařit kukuřici?“. Vaření by mělo probíhat tak dlouho, aby zrnka na kukuřičných klasech byla měkká, ale současně křupavá. Najít ideální dobu vaření není snadné, tvrdá kukuřice je stejně nechutná jako ta převařená. Vaření kukuřice trvá obvykle 3 až 8 minut. Doba vaření se liší podle toho, jak moc je čerstvá. Nejkratší dobu se vaří čerstvá sladká kukuřice. Můžete si provést test tvrdosti, podle kterého poznáte, je-li kukuřice hotová a připravená ke konzumaci. Kukuřice vytáhněte z vody a zmáčkněte. Musí být měkká, ale ne vodnatá.

Dochucení vařené kukuřice

Jakmile kukuřici uvaříte, stačí ji dochutit. Z hrnce ji přendejte na papírový ubrousek a nechejte přibližně 1 minutu okapat. Následně nandejte na talíř a přidejte máslo, které se na horké kukuřici krásně rozpustí. Podávejte v teplém stavu a pochutnejte si na teplé a šťavnaté kukuřici.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno