Jak funguje citrónová a melounová detoxikační dieta?

Detoxikační dieta je skvělým způsobem k tomu, jak vyčistit tělo od nebezpečných a nepřirozených látek. Detoxikační diety jsou založeny na konzumaci vybraných druhů potravin za účelem očistit tělo. Detoxikační diety mají i další účinky – můžete při nich zhubnout a vlastně i celkově omládnout, posílit imunitní systém a cítit se tak mnohem lépe. Mezi nejoblíbenější patří citrónová a melounová detoxikační dieta. Pojďme se na ně podívat detailněji.

Citrónová dieta je založena na konzumaci citrónů, javorového sirupu a kajenského pepře. Důležitý je výběr citrónů. Ty by měly být nejlépe čerstvé – tzn. bio nebo by měly obsahovat jen minimální množství pesticidů. Nejlepší je, pokud konzumujete citróny čerstvé – tedy že si je těšně před konzumací odšťavníte. Detoxikační citrónová dieta má tři fáze. První den konzumujete jen ovoce a zeleninu, další den pouze šťávy a vývar, třetí den se pije jen zředěný džus. 4-14 den potom budete pít 12 pohárů citrónové šťávy denně. Citrónová dieta výrazně přispívá k detoxikaci – počítejte s tím, že budete často chodit na velkou, ale má i své zápory. Mohou se při ní objevit silné křeče nebo může dojít i k poškození ledvin či jater.

Melounová dieta výrazně podporuje hubnutí

Melounová dieta je významně jednodušší. Je totiž založena pouze na konzumaci melounu po celý den. Melounem se nahrazuje běžná strava a částečně i pitný režim. Je dobrá v tom, že meloun je nízkokalorický a současně i zasytí, takže melounová dieta je i dobrou cestou k tomu, jak efektivně zhubnout. Její mírné nebezpečí je v tom, že může způsobit nevolnost, závratě i únavu.

Proč ano nebo proč ne?

Oba typy těchto diet přispívají k očistě těla a jsou tak vhodné pro každého, kdo chce pro svůj organismus udělat správnou věc. Detoxikační diety ale minimalizují přísun běžných potravin, takže se během nich mohou objevit více či méně závažné potíže. Proto, pokud je chcete podstoupit, poraďte se o svém záměru s vaším lékařem nebo výživovým specialistou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno