Také krmivo pro psy musí být zdravé a vyvážené

Na svou stravu úzkostlivě dbáte a svému čtyřnohému kamarádovi dáváte zbytky od večeře? Mějte na paměti, že strava je jedním ze základních faktorů, které významně ovlivňují kvalitu života, a to i toho psího.

Trpí váš pejsek neustále nějakými zdravotními potížemi? Má řídkou stolici? Cítíte z jeho moči příliš velký zápach? Zdá se vám unavený a bez života? To všechno mohou být ukazatele na špatnou stravu.

A jaká krmiva jsou vlastně zdravá?

Zdravá krmiva by měla být především vyvážená. Musí obsahovat vysoký podíl masa, co nejméně obilnin, s jejichž trávením mají pejsci potíže a přiměřené množství bílkovin. Nesmí chybět minerální látky a vitamíny.

Konkrétní procentuální zastoupení lze ale doporučit jen těžko. Různá plemena psů mají rozdílné požadavky, březí feny a štěňátka potřebují více vitamínů i minerálů, aktivní pejsci běhající po zahradě vyžadují něco jiného než bytoví mazlíčci.

Aktivní pes

Na některých krmivech bývá přímo uvedeno, zda jsou určena pro štěňata, starší psy atd. Tahle informace může být dobrým vodítkem především pro začátečníky, kteří vůbec nevědí, co jejich pejskovi vyhovuje.

Lze doporučit konkrétní výrobce?

Zapamatujte si především, že za nejkvalitnější rozhodně nelze vždy označit taková krmiva, o nichž nejvíce slýcháte. Dobrá reklama ještě nemusí znamenat povedený produkt. Pejskům kolikrát více vyhovují méně známé granule.

Obecně si lidé chválí americká krmiva pro psy, jako jsou například Taste of the Wild. Ta neobsahují žádné obiloviny, naopak mají vysoký podíl masa ze srnek, bizonů, jehňat, lososů a dalších zvířat. Zároveň tato firma patří patří k těm, které dělí krmiva podle věku psa, takže se v nabídce snadno orientujete a vyberete vhodnou potravu pro svého mazlíčka.

Prvotní zkoumání, co bude pejskovi chutnat a vyhovovat, je vždy složité, ale jakmile najdete dobré krmivo, máte po starostech. Pejskům se totiž nezavděčíte střídáním potravy, vyhovuje jim konzistentní krmivo. Mají krátké střevo a tomu vždy dlouho trvá, než se adaptuje na novou stravu, takže lépe uděláte, když jim budete dávat stále ty stejné granule.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno