Domů Zdravé recepty Recepty z ryb Jak připravit mražené rybí filé

Jak připravit mražené rybí filé

Opatřit i čerstvé ryby není vždycky jednoduché, často tak saháme po těch mrazených. Bohužel rybí filé ze školní kuchyně patřilo k nejčastěji odmítaným jídlům vůbec. A jak připravit mražené rybí filé, aby všem skutečně zachutnalo a dodalo množství cenných látek i do vašeho jídelníčku?

Základem chutné přípravy je výběr toho správného produktu. Vyhýbejte se rybám, které jsou viditelně přemražené, s kusy ledu na tenké struktuře masa. Špatné jsou také produkty s glazovaným povrchem, který do masa přidává další vodu. A kolik procent vody by mělo dobré mražené rybí filé obsahovat, maximálně 20 %. Větší obsah vody značí nekvalitní produkt. A pokud není tato hodnota na obalu uvedena vůbec? V našich podmínkách by se to podle platných zákonů nemělo stávat, ale pokud přece, raději se takovému výrobku úplně vyhněte.

Jak připravit mražené rybí filé

Jak připravit mražené rybí filé krok za krokem

Dobře a hlavně rychle zmrazená ryba si zachová svou chuť a vůni v téměř nezměněné formě. Vlastní chybou ji však o tyto výhody můžeme připravit. Stačí, když jejímu rozmrazování nebudeme věnovat patřičnou pozornost. Mělo by vždy probíhat v lednici, a to nejméně 12 hodin před tepelnou úpravou. Rozmrazovaní pod studenou vodou nebo dokonce v mikrovlnce maso rozhodně neprospívá a ve výsledku z něj dělá jen blátivou kaši bez chuti.

Přípravě věnujte čas

Není dobré dávat rozmrazené maso hned na pánvičku nebo do trouby ihned. Naopak, věnujte mu alespoň půl hodinku navíc a připravte ho předem. Posolte ho, posypte oblíbeným kořením a bylinkami, vetřete do něj marinádu ze sojové omáčky a medu – fantazii se meze nekladou. Po všech těchto krocích pak nezapomeňte maso ještě nějakou dobu nechat uložit v kuchyni pod poklopem

Náš tip: chcete-li přidávat citron, učiňte tak těsně před přípravou masa. Nebo ještě lépe – dovolte strávníkům, aby si maso na talíři ochutili sami a naservírujte jim plátek citronu nebo limetky.

Mražené rybí filé – recept

Uvažujete o tom, jak připravit rychle rybí filé do podoby lahodného oběda nebo večeře? Budete k tomu potřebovat jenom pár ingrediencí:

  • 3 barevné papriky
  • 1 rajče
  • 1 lžíce oleje
  • grilovací koření
  • 100 gramů goudy
  • podle chuti sůl a pepř
  • alobal

Koření smíchejte s olejem a potřete s ním filé z obou stran. Nechte chvíli odpočívat. Mezitím nakrájejte zeleninu na malé kousky a osolte a opepřete. Vložte do velkého čtverce alobalu, navrch položte rybí filé a navrch posypte nastrouhanou goudou. Zapečte 25-30 minut v dobře rozpálené troubě. Ideálních je 220°C. Poté teplotu snižte, alobal otevřete a dopečte dalších deset minut, aby se na mase vytvořila krustička. Podávejte s brambory nebo pečivem.

Náš tip: V posledních deseti minutách přípravy můžete filé posypat i čerstvými bylinkami. Skvělá je zejména petržel nebo pažitka.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno