Jak se zbavit nepříjemné bolesti zad jednou provždy?

S bolestí zad se určitě několikrát za život setká každý z vás. Vždy se jedná o velice nepříjemný stav, který dokáže i úplně vyřadit člověka z běžného života. Při mírnění a léčbě bolesti zad je vždy nutné znát její hlavní příčinu a podle toho postupovat dále. V tomto článku se dozvíte, co vše může být příčinou bolesti zad a poradíme především s tím, jak ji efektivně a rychle odstranit, abyste si opět mohli užívat života naplno.

Možné příčiny bolesti zad

Nejčastější příčinou bolesti zad může být nadměrné zatížení zádového svalstva. Stačí například zvednout jeden těžší předmět a bolest je na světě. Bolest zad proto často trápí osoby, které vykonávají fyzicky náročnou práci. Výjimkou ale není i u osob, které pracují z kanceláře. Zde je na vině hlavně špatné držení těla, které může vést i k poškození páteře. Bolest bývá v obou případech stejná – je palčivá a dlouhotrvající. Příčinou bolesti zad mohou být i další degenerativní poruchy, dále také úraz a v některých případech to dokonce mohou být i nádorová onemocnění. V případě, že se bolest pravidelně opakuje, je vždy nutné navštívit lékaře, který příčinu odhalí a doporučí další postup.
Lékař

Cvičení jako pomoc i prevence

Nejúčinnější metodou, jak se zbavit bolesti zad, je pravidelné cvičení. Nebojte se, není to nic složitého. Stačí například krouživé pohyby rukou, hlavou a náklony. Při těchto jednoduchých cvicích dochází k protažení a zároveň také k posílení zádového svalstva. Je také dobré používat různé pomůcky. Bolest zad při sezení může odstranit i to, že místo židle budete sedět na velkém nafukovacím míči. Na trhu je i řada speciálních pomůcek, které jsou určeny výhradně pro řešení této specifické bolesti. Úžasným pomocníkem je Iplikátor. Jedná se o speciální podložku, na kterou si lehnete tak, aby se nacházela pod bolestivým místem. Iplikátor má na sobě ostré výstupky (tzv. ježky), které dráždí receptory na kůži. Následkem toho je prokrvení a okysličení daného místa, čímž dochází k odstranění bolesti.

Léky až na posledním místě

Pokud si myslíte, že se bolesti zad zbavíte díky lékům, jste na omylu. Léky totiž neřeší příčinu, ale pouze tlumí projev. Jestliže se tedy bolesti chcete zbavit, začněte se cvičením, tak si pomůžete nejlépe!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno