Domů Ostatní Reklamní články Jak vybrat cyklistické brýle

Jak vybrat cyklistické brýle

Každý cyklista to zná – jeho výbava je základ, který mu umožní komfortní jízdu. K cyklistice patří kromě jízdního kola a nezbytné helmy také cyklistické brýle. Jak si ale vybrat správné sportovní brýle? Na to si odpovíme v dnešním článku.

Ochrana očí

Cyklistické brýle nejsou jen doplňkem. Slouží k ochraně očí před sluncem, hmyzem a větrem. Při výběru je dobré, aby brýle kryly celé oči. Obroučky by měly být pružné a celkově by brýle měly dobře sedět – nesmí bránit kvalitnímu výhledu. Kromě ochrany před sluncem a UV zářením by kvalitní brýle měly chránit oči také před nečistotami, prachem či větvičkami. Ideální sportovní brýle mají samozřejmě nerozbitná skla. Pokud by totiž došlo k poranění a pádu, nedojde tak k rozbití skel na střepy, které jsou velmi nebezpečné nejen pro oči.

Brýle vám musí sedět

Základem pro pohodlnou jízdu je, aby vše sedělo, jak má. To stejné platí i pro brýle. Jejich tvar vám musí dokonale vyhovovat. Brýle by vám měly dobře sedět na nosu, neměly by sjíždět či někde tlačit. Ergonomie brýlí by měla umožnit komfortní výhled. Ideální jsou brýle s nastavitelnými nosníky, které si přizpůsobíte na míru.

Viditelnost

I cyklisté se při sportu rádi kochají svým okolím. Možná právě v tom spočívá kouzlo tolik oblíbené cyklistiky. Brýle musí splňovat požadavky na dobrou viditelnost za každého počasí. Cyklistické brýle UVEX mají vyměnitelné zorníky, což se může zdát mírně nepohodlné. Jednodušší volba jsou pak fotochromatické brýle, jejichž skla se zabarví v závislosti na denním světle. Při ostrém slunci má cyklista rázem brýle sluneční, aniž by musel cokoliv řešit nebo vyměňovat brýle či čočky.

fotochromatické brýle

Dioptrické brýle

Pokud trpíte některou z poruch zraku, pak je dobré spojit své cyklistické brýle s dioptriemi. Ani to dnes není žádná věda, a vy můžete sportovat, aniž by vás vaše vada omezovala. Většinou stačí vložit náhradní dioptrická skla.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno