Jak vybrat ideální granule pro psa?

Pokud pes dostává vyváženou stravu, je spokojený a vám jako páníčkovi se odmění věrností a vitalitou. Nad výběrem krmiva musí přemýšlet každý zodpovědný majitel, který chce, aby jeho pes žil plnohodnotný život. Za nejvhodnější psí krmivo jsou považovány granule. Mezi jednotlivými typy granulí ale existují obrovské rozdíly, které je třeba znát. V opačném případě by se mohlo stát, že byste vybrali krmivo zcela nevhodné a tím vašemu psovi spíše uškodili. Jakl poznat opravdu kvalitní granule?

Krmivo musí být podřízeno přirozenosti

V první řadě se rozhodně musíte zaměřit na složení granulí. Psi jsou vlastně šelmy, takže právě tomu musí odpovídat obsah krmiva. Asi tušíte, že je velmi důležité, aby granule obsahovaly maso – vaše uvažování je správné. Maso musí tvořit největší podíl v obsahu. Minimálně by granule pro psy měly obsahovat 50% masa. Platí, že čím více masa v obsahu je, tím lépe. Dejte si ale pozor, aby ve složení nebyla uvedena jen masová moučka, to rozhodně není dobře. Další důležitou složkou krmiva musí být vitamíny a minerální látky. Chybět nesmí ani proteiny, bílkoviny a nenasycené mastné kyseliny. Tyto látky podporují celkové zdraví psa a mají vliv i na kvalitu srsti, zubů apod.

Důležitý je aktuální stav

Pokud vybíráte krmiva pro dospělé psy velkých plemen, určitě musíte vzít v potaz i aktuální kondici psa. Pokud je pes hodně aktivní, je třeba, aby granule obsahovaly dostatečné množství vitamínů, proteinů a tuků, které fungují jako zásoby energie. Důležité jsou v tomto případě i esenciální aminokyseliny, které podporují vitalitu svalů a jsou důležité i pro jejich regeneraci. Jiné granule je dále třeba vybírat pro psy seniory, jiné jsou granule pro štěňata apod.
Bernadýn

Nenechte se zlákat

Při výběru granulí se rozhodně nenechte zlákat reklamními triky. Nevybírejte také podle ceny, protože i v tomto případě platí, že za opravdovou kvalitu si musíte trochu připlatit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno