Jak sušit broskve

Že je v obchodech moc nevidíte? Ale to vůbec o ničem nevypovídá! Tato úprava tohoto chutného ovoce má také své osobité kouzlo. Takže pokud si chcete letos vyzkoušet, jak sušit broskve, pojďte se do toho pustit spolu s námi podle ověřených postupů.

Broskve jsou pokladnicí mnoha důležitých vitamínů, minerálů a dalších prvků, které by ve zdravé stravě rozhodně neměly chybět. Jmenovat bychom měli zejména vysoký obsah beta-karotenu a vlákniny a samozřejmě také vitamín C a vitamíny skupiny B. Broskve jsou rovněž velmi cenným zdrojem vápníku, železa a hořčíku. Bývají proto často doporučovány osobám trpícím anémií, těhotným ženám a vegetariánům. Pokud je to možné (a nejsme alergičtí) měli bychom broskve jíst se slupkou, která je zdravá a podporuje trávení.

Kromě toho tyto lahodné plody léta navíc neobsahují tuk a sodík, takže je mohou jíst v neomezeném množství i lidé bojující s hypertenzí a vysokým cholesterolem. Pravidelná konzumace broskví (bez ohledu na to, zda jde o plody čerstvé nebo sušené) pomáhá očistit náš organismus od toxinů a dalších škodlivých produktů metabolismu. To by si měly zapamatovat zejména osoby, jež trpí na revma nebo se potýkají s onemocněním ledvin.

Jak sušit broskve

Budete překvapeni, jak je celý postup jednoduchý. Navíc při sušení broskví dochází pouze ke ztrátě vody, nikoli k úbytku cenných výživových látek. Jejich blahodárné léčivé vlastnosti si tak můžete užívat i v zimě, aniž bychom je museli konzervovat za pomoci velkého množství cukru apod.

Jak sušit broskve? Sušičku nepotřebujete, můžete to udělat i v obyčejné domácí troubě. Důležité je dodržení nízké teploty ( aby nedošlo ke spálení ovoce) a přesný postup. A jak tedy sušit broskve v troubě?

Jak sušit broskve

Začněte důkladným omytím broskví a jejich rozřezáním na tenké plátky. Vložte do trouby na plechu vyloženém pečícím papírem – raději dejte dvě vrstvy, případně papír během sušení alespoň jednou vyměňte.

Ideální teplota je základ

Ovoce by mělo být zpočátku sušeno maximálně na 40 stupňů. Jakmile uvidíte, že se celý proces blíží ke konci, zvyšte teplotu v troubě na 60 stupňů a dosušte. Broskve by měly mít podobnou konzistenci jako sušené meruňky. Nezapomeňte po celou dobu sušení nechat pootevřená dvířka trouby – to vám pomůže zbavit se rychle veškeré přebytečné vlhkosti v ovoci. V závislosti na tloušťce jednotlivých kusů broskví a jejich vlhkosti může toto sušení trvat až 16 hodin. Opravdu se ho nesnažte urychlit zvýšením teploty, celou várku byste tak mohli nenávratně znehodnotit.

Sušené broskve uložte do vzduchotěsného obalu (nejlépe do sklenicí). Dovnitř se nesmí dostat žádná vzdušná vlhkost. Odebírejte vždy jen takové množství, které jste schopni sníst. A nenechávejte sušené broskve na slunci, připravilo by je o jejich krásnou barvu!

Měli byste vědět: Stejnou metodu můžete použít i na sušení švestek a meruněk.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno