Domů Výživa Výživa, strava Jak udělat popcorn bez mikrovlnky

Jak udělat popcorn bez mikrovlnky

Dostali jste chuť na popcorn, ale nemáte po ruce mikrovlnku? Neklesejte na mysli, popcorn byl oblíbený dávno před tím, než se rozšířila jeho příprava v mikrovlnné troubě. Bez problémů si jej proto připravíte na plotně i na ohni.

Příprava popcornu je jednoduchá – vezmete sáček určený do mikrovlny, na pár minut mikrovlnou troubu pustíte a po pár minutách je hotov. Domácí příprava popcornu v mikrovlnce se tak ujala, že dnes skoro nikoho nenapadne, že lze připravit i jiným způsobem, a to vcelku jednoduše. Na chutném popcornu si proto pochutnáte i v případě, že nemáte mikrovlnku. Musíte však vědět, jak na to, a v ideálním případě pořídit i správnou kukuřici.

Popcorn
Popcorn

Sypaná kukuřice vs. sáčky do mikrovlnky

Pokud se rozhodnete připravit popcorn jiným způsobem než v mikrovlnce, kukuřici v sáčcích, určenou do mikrovlnné trouby, používejte jen v krajním případě. I v supermarketech totiž dnes běžně pořídíte volně sypanou kukuřici v sáčku, která je pro alternativní přípravu popcornu přímo určená. Pořízení sypané kukuřice je cenově výhodnější než pořízení popcornu do mikrovlnky, proto na výrobě popcornu i ušetříte. Pokud ale budete používat popcorn do mikrovlnky a kukuřici vysypávat z papírových sáčků, bude se s velkou pravděpodobností připalovat. Takové řešení je současně pracné a neekonomické.

Popcorn v hrnci

Pokud jste si pořídili balíček sypané kukuřice pro přípravu popcornu, můžete se ihned postit do jeho přípravy. Budete k tomu potřebovat středně velký hrnec s poklicí. Na jeho dno nasypte dostatek zrníček tak, aby zakryly celé dno, neměly by se ale zbytečně překrývat. Přidejte několik kapek rostlinného oleje, osolte a podle chuti můžete také okořenit. Zakryjte hrnec poklicí a položte na rozpálenou plotýnku. Kukuřice začne velmi brzy pukat a s tím se začne tvořit popcorn. Abyste zabránili připalování některých zrnek kukuřic, každou chvíli s celým hrncem zatřeste. Jakmile přestanou zrnka pukat, většina z nich bude hotová a vy si pochutnáte na výborném domácím popcornu.

Popcorn na ohni

Stejným způsobem připravíte domácí popcorn na jakémkoliv dostatečně silném zdroji tepla. Proto lze popcorn úspěšně připravit třeba i v kotlíku během táboráku. Pokud si chcete na ohni připravit jen menší porci popcornu a nemáte po ruce kotlík ani hrnec, můžete použít půllitrovou plechovku od piva. Vhoďte do ní hrstku zrnek pukancové kukuřice a vložte do ohně. Brzy se v plechovce začne tvořit popcorn. Díky malému otvoru nebude popcorn příliš vyskakovat. Až přestane kukuřice pukat, plechovku z ohně vyndejte, rozřízněte a pochutnejte si.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno