Jak udělat popcorn bez mikrovlnky

Dostali jste chuť na popcorn, ale nemáte po ruce mikrovlnku? Neklesejte na mysli, popcorn byl oblíbený dávno před tím, než se rozšířila jeho příprava v mikrovlnné troubě. Bez problémů si jej proto připravíte na plotně i na ohni.

Příprava popcornu je jednoduchá – vezmete sáček určený do mikrovlny, na pár minut mikrovlnou troubu pustíte a po pár minutách je hotov. Domácí příprava popcornu v mikrovlnce se tak ujala, že dnes skoro nikoho nenapadne, že lze připravit i jiným způsobem, a to vcelku jednoduše. Na chutném popcornu si proto pochutnáte i v případě, že nemáte mikrovlnku. Musíte však vědět, jak na to, a v ideálním případě pořídit i správnou kukuřici.

Popcorn
Popcorn

Sypaná kukuřice vs. sáčky do mikrovlnky

Pokud se rozhodnete připravit popcorn jiným způsobem než v mikrovlnce, kukuřici v sáčcích, určenou do mikrovlnné trouby, používejte jen v krajním případě. I v supermarketech totiž dnes běžně pořídíte volně sypanou kukuřici v sáčku, která je pro alternativní přípravu popcornu přímo určená. Pořízení sypané kukuřice je cenově výhodnější než pořízení popcornu do mikrovlnky, proto na výrobě popcornu i ušetříte. Pokud ale budete používat popcorn do mikrovlnky a kukuřici vysypávat z papírových sáčků, bude se s velkou pravděpodobností připalovat. Takové řešení je současně pracné a neekonomické.

Popcorn v hrnci

Pokud jste si pořídili balíček sypané kukuřice pro přípravu popcornu, můžete se ihned postit do jeho přípravy. Budete k tomu potřebovat středně velký hrnec s poklicí. Na jeho dno nasypte dostatek zrníček tak, aby zakryly celé dno, neměly by se ale zbytečně překrývat. Přidejte několik kapek rostlinného oleje, osolte a podle chuti můžete také okořenit. Zakryjte hrnec poklicí a položte na rozpálenou plotýnku. Kukuřice začne velmi brzy pukat a s tím se začne tvořit popcorn. Abyste zabránili připalování některých zrnek kukuřic, každou chvíli s celým hrncem zatřeste. Jakmile přestanou zrnka pukat, většina z nich bude hotová a vy si pochutnáte na výborném domácím popcornu.

Popcorn na ohni

Stejným způsobem připravíte domácí popcorn na jakémkoliv dostatečně silném zdroji tepla. Proto lze popcorn úspěšně připravit třeba i v kotlíku během táboráku. Pokud si chcete na ohni připravit jen menší porci popcornu a nemáte po ruce kotlík ani hrnec, můžete použít půllitrovou plechovku od piva. Vhoďte do ní hrstku zrnek pukancové kukuřice a vložte do ohně. Brzy se v plechovce začne tvořit popcorn. Díky malému otvoru nebude popcorn příliš vyskakovat. Až přestane kukuřice pukat, plechovku z ohně vyndejte, rozřízněte a pochutnejte si.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno