Jak vybrat matraci, aby byl spánek opravdu dokonalý?

Spánek ovlivňuje celá řada faktorů. Nejdůležitější je ovšem to, na čem spíme. Řeč je posteli, jejím roštu a samozřejmě o kvalitě matrace. Právě kvalita matrace má na kvalitu spánku rozhodující vliv. V tomto článku vám tedy poradíme, na co se při výběru matrace zaměřit a jak vybrat tu skutečně nejvhodnější pro vás.

Proč je kvalita matrace tolik důležitá?

V první řadě je nutné si uvědomit, že kvalita spánku ovlivňuje kvalitu našeho života. Spánek je totiž doba, kdy lidské tělo regeneruje. Odpočívá nejen mozek, ale i všechny naše orgány a svaly. Je tedy extrémně důležité, aby tělo mělo během spánku dostatečnou oporu. Právě to může zařídit vhodně zvolená matrace.

Na co si dát při nákup matrace pozor

Nejdříve se zaměřte na rozměry. Matrace musí do postelového rámu přesně zapadnout. Nejběžnější jsou matrace 90×200 cm, ale k dostání je i celá řada dalších rozměrů. Některé firmy dokonce vyrábí i matrace atypických rozměrů dle individuálních požadavků. Důležitá je také výška matrace. Běžně je to okolo 20 cm, ale může být i více. O výšce přemýšlejte, protože ta ovlivňuje, jestli se vám bude z postele dobře stávat či nikoliv. Obecně platí, že pokud se na posteli posadíte, měli byste na zem dosáhnout minimálně prsty u nohou. Dalším kritériem výběru je tvrdost matrace. Existují matrace tvrdé, střední nebo měkké. Některé matrace nabízejí i různou tvrdost z každé strany. Vybírat je také možné z různých materiálů. Velice oblíbené jsou matrace z líné pěny. Tu mají tu skvělou vlastnost, že se matrace přizpůsobí tvaru vašeho těla. Vhodné jsou také matrace latexové, gelové či pružinové.

Velký pozor si dejte na zóny

Věnujete se také zónám. I levné matrace by měly mít 7 zón. Zóny mají různou tuhost, takže mohou částem těla nabídnout dokonalou oporu. Pokud vybíráte matraci, vyzkoušejte si ji. Lepší je, pokud vám prodejce matraci půjčí třeba na jednu noc. Pokud ne, vyzkoušejte matraci přímo v obchodě. Pokud kupujete na internetu, měli byste mí jistotu, že matraci půjde v případě, že vám nebude vyhovovat, vrátit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno