Jak vyčistit ruce od ořechů

Znečištěné ruce k podzimu prostě patří. My ovšem víme, jak vyčistit ruce od ořechů – a to hned za pomoci několika metod. Nejlepší je samozřejmě myslet na prevenci, ovšem půjde to i bez ní.

Každý, kdo někdy ořechy loupal ví, jak špinavá a nevděčná práce to je. Ovšem v porovnání s jejich louskáním jde ještě o vcelku nenáročnou proceduru. To však nic nemění na tom, že po ní ruce několik dní vypadají jako kdyby patřily bezdomovci.

Vlašský ořech - pěstování

Ještě, než se ořechů dotknete

Mnohdy je velmi obtížné zabarvení odstranit – a leckdy dokonce docela nemožné. A právě proto na tuto proceduru musíte myslet předem. Zabraňte ořechům, aby vám vůbec ruce zabarvily. A jak ? Potřete si je předtím vrstvou oleje (třeba olivového) nebo alespoň pořádně mastným krémem. Nebojte se větší vrstvy, pokud ji snesete. Velmi dobré jsou také rukavice, ovšem i pod ně se oplatí nějakou tu mastnotu nanést, protože barva proniká i skrze ně, ať už chcete nebo ne.

Když už jsou ruce zabarvené

Jako první pomoc je skvělá citronová šťáva, případně kyselina citronová, rozmíchaná v trošce vody. Pamatujte na to, že barva na rukou nesmí nikdy zaschnout, poté byste ji dolů dostávali opravdu jen obtížně. Citronovou štávu nebo kyselinu citronovou nechte pár minut působit a poté si k ruce vezměte pemzu nebo kartáček s mýdlem

Stejně dobře vám může posloužit i šťáva z kysaného zelí. Přeceďte ji a pokryjte s ní ruce. Po několika minutách smyjte a opět si vezměte k ruce kartáček nebo pemzu. Nikdy nenamáčejte ruce v kyselém prostředí déle než 15 minut. Ruce by to mohly nepříjemně odskákat.

Další kyselou složkou, kterou si můžete vzít na pomoc, je ocet. Mnohem lepší než ten běžný kvasný bude ten vinný nebo jablečný. Pokud máte citlivější kůži, nařeďte ho vodou. Připravte se jen na nepříjemný zápach a raději celý proces provádějte uzavřené místnosti.

Náš tip: Na období podzimu rozhodně doporučujeme pořídit domů pemzu. Udělá vám opravdu neocenitelnou službu a je k pokožce šetrnější, než byste si možná mysleli. Rozhodně jí tak ublížíte méně, než kdybyste ji dlouhé minuty drbali hrubou stranou houbičky.

Když se řekne žíravina

Na internetu samozřejmě najdete i mnohem drastičtější metody. Patří mezi ně například Vanish, Savo a další prostředky na praní nebo úklid. Návody tvrdí, že stačí ruce namočit na pár minut a špína půjde dolů sama. Něco pravdy na tom je, ovšem určitě to nezkoušejte pokud máte citlivou pokožku nebo jste utrpěli nějakou odřeninu nebo drobnou ranku.

A pokud se pro tento postup přece jen rozhodnete, vždy veškerou chemii pečlivě smyjte a na závěr ruce ošetřete dobrým hydratačním krémem. Jedině tak budete mít jistotu, že jste si pokožku nepoškodili víc, než bylo nezbytně nutné. Nic víc dokonalé očištění rukou od ořechů nepotřebuje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno