Jak zrychlit metabolismus

Dozvíte se jak může zrychlit váš metabolismus. To se vám bude hodit zejména pokud chcete zhubnout. Najdete hned několik tipů a rad, jak nastartovat metabolismus.

Co je to metabolismus člověka ?
Metabolismus je zkráceny název pro bazální metabolismus. Bázální metabolismus je množství energie, které potřebuje naše tělo i v případě, že budeme celý den ležet v posteli a nebudeme se hýbat. Jedná se o množství energie, které potřebujeme na základní provoz těla (dýchání, tělesné funkce atd.). Čím rychlejší bude váš metabolimus, tím rychleji vám půjde i hubnutí. Pojďte si tedy přečíst několik rad a tipů jak nastartovat metabolismus.

Začněte snídat

Tělo přes noc hladoví a tak je důležité dodat tělu ráno živiny. Snídaně nastartuje váš metabolimus na celý den. K snídani je dobré volit sacharidy, které mají nízký glykemický index. Může to být třeba neslazené musli nebo ovesné vločky. Více o snídani se můžete dočíst v článku Snídaně: nejdůležitější jídlo dne!

Jezte pravidelně

Ke zrychlení metabolismu také přispívá pokud budete jíst pravidelně několikrát denně. Základem by měly být 3 základní jídla (snídaně, oběd, večeře) + 1 nebo 2 malé svačiny. Svačina může být v podobě zeleniny či ovoce. Váš metabolismus bude tak neustále v chodu.

Nehladovte

Velkou chybou je také hladovění. Pokud nedodáváte tělu pravidelně živiny, tak se metabolismus přepne do pomalejšího režimu. Metabolismus si totiž myslí, že přicházejí horší časy a tak se zpomalí a zadržuje tuky. Diety založené na hladovění jsou špatné a zdraví škodlivé.

Cvičte

Čím více máte na těle aktivní hmoty (především svalová hmota), tím je větší bazální metabolismus. Svaly totiž mají větší spotřebu energie, než tukové buňky. Navštivte tedy rubriku cvičení doma.

Mějte dostatek bílkovin

Bílkoviny se zpracovávají mnohem déle než sacharidy a proto se cítíme déle sytí a nemáme tak brzo hlad. Zpracování bílkovin je náročnější a proto je i větší výdej energii. I to zrychluje náš metabolismus. Bílkoviny jsou navíc stavební jednotkou při budování svalové hmoty. V článku bílkoviny v potravinách najdete seznam potravin s vysokým obsahem bílkovin.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno